Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

Aplikacje do nauki języków na iPhony
Posted by

Aplikacje do nauki języków na iPhony

Nowoczesny smartfon to nie tylko urządzenie służące do komunikacji z bliskimi oraz prawdziwe centrum rozrywki — to także przydatne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą skutecznie doskonalić swoje umiejętności. Zobacz, jak możesz usprawnić naukę języka obcego za pomocą aplikacji dla systemu operacyjnego iOS.

Języki obce – zacznijmy od nauki słówek

Słówek w językach obcych mogą uczyć się naprawę małe dzieci — przedszkolaki chętnie zdobywają wiedzę, zwłaszcza podaną w formie zabawy. Najważniejsze jest tutaj kilka kwestii. Po pierwsze, materiał musi być na tyle atrakcyjny wizualnie, by przyciągnąć ich uwagę; świetnie sprawdzają się żywe kolory i ciekawe animacje. Po drugie, materiał musi być dostosowany do wieku dziecka. Po trzecie, taki maluch nie może spędzać wiele czasu ze smartfonem, dlatego ważne jest monitorowanie jego aktywności i wyznaczanie jedynie krótkich sesji na taką naukę.

aplikacje-do-nauki-jezykow

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym iOS (tutaj kupisz smartfona iphone 7) mają do wyboru dużą ilość aplikacji do nauki języków obcych, z których spora część dedykowana jest najmłodszym. W języku polskim dostępne są np. Alfabet angielski dla dzieci oraz Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe. Obie aplikacje przeznaczone są dla maluchów od 4 roku życia. W pierwszej z nich dziecko poznaje litery alfabetu i uczy się prostych słów, a wyraźna wymowa, zabawne dźwięki i ciekawe animacje sprawiają, że zabawa jest atrakcyjna. W drugiej aplikacji dostępnych jest aż pięć gier — dziecko najpierw uczy się słówek, oglądając karty z obrazkami o konkretnej tematyce, a następnie sprawdza swoją wiedzą podczas zabawy. Dużą zaletą są: atrakcyjna szata graficzna, skuteczny system motywacyjny, czy też możliwość ćwiczenia różnorodnych umiejętności.

Nauka języków dla dzieci w wieku szkolnym

Jedną z najbardziej popularnych, a jednocześnie najciekawszych aplikacji do nauki języków obcych jest Duolingo. Nadaje się ona zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka. Podczas zabawy możesz wykonywać ćwiczenia o bardzo różnym charakterze — trenujesz czytanie i słuchanie, ale również wymowę, co jest niezwykle ważnym elementem, czasem pomijanym w tego typu aplikacjach. Istotne w przypadku dzieci jest monitorowanie postępów w nauce oraz atrakcyjny system motywacyjny, zachęcający do wytrwałości.

nauka-jezykow

Aplikacje dla starszych dzieci, studentów i dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno — nawet jeśli dawno skończyłeś szkołę, warto nadal doskonalić językowe umiejętności. Możliwości jest mnóstwo, ponieważ aplikacji do nauki języków dla dorosłych nie brakuje.

Ciekawym rozwiązaniem są elektroniczne fiszki StudyStack. W przeciwieństwie do tradycyjnych fiszek, skorzystasz z nich bez problemu w zatłoczonym autobusie czy w poczekalni u lekarza. Pozytywnym zaskoczeniem jest duża ilość quizów, krzyżówek i innych atrakcyjnych form sprawdzania wiedzy. Co ciekawe, w aplikacji możesz uczyć się nie tylko języków obcych, lecz również zdobywać wiedzę z wielu innych dziedzin.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej nauce języka, ale stawiasz przede wszystkim na komunikację i mówienie, nie na gramatykę i wyszukane słownictwo, postaw na aplikację z elektroniczną wersją „Blondynki na językach”. Ten popularny cykl książek z płytami CD do nauki najróżniejszych języków jest obecnie dostępny w wersji na smartfony z systemem operacyjnym iOS.

Fot: euro.com.pl

8 0 3049 03 lutego, 2019 Biznes, Ciekawostki, News 3 lutego, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.