Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Aplikacje do nauki języków na iPhony
Posted by

Aplikacje do nauki języków na iPhony

Nowoczesny smartfon to nie tylko urządzenie służące do komunikacji z bliskimi oraz prawdziwe centrum rozrywki — to także przydatne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą skutecznie doskonalić swoje umiejętności. Zobacz, jak możesz usprawnić naukę języka obcego za pomocą aplikacji dla systemu operacyjnego iOS.

Języki obce – zacznijmy od nauki słówek

Słówek w językach obcych mogą uczyć się naprawę małe dzieci — przedszkolaki chętnie zdobywają wiedzę, zwłaszcza podaną w formie zabawy. Najważniejsze jest tutaj kilka kwestii. Po pierwsze, materiał musi być na tyle atrakcyjny wizualnie, by przyciągnąć ich uwagę; świetnie sprawdzają się żywe kolory i ciekawe animacje. Po drugie, materiał musi być dostosowany do wieku dziecka. Po trzecie, taki maluch nie może spędzać wiele czasu ze smartfonem, dlatego ważne jest monitorowanie jego aktywności i wyznaczanie jedynie krótkich sesji na taką naukę.

aplikacje-do-nauki-jezykow

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym iOS (tutaj kupisz smartfona iphone 7) mają do wyboru dużą ilość aplikacji do nauki języków obcych, z których spora część dedykowana jest najmłodszym. W języku polskim dostępne są np. Alfabet angielski dla dzieci oraz Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe. Obie aplikacje przeznaczone są dla maluchów od 4 roku życia. W pierwszej z nich dziecko poznaje litery alfabetu i uczy się prostych słów, a wyraźna wymowa, zabawne dźwięki i ciekawe animacje sprawiają, że zabawa jest atrakcyjna. W drugiej aplikacji dostępnych jest aż pięć gier — dziecko najpierw uczy się słówek, oglądając karty z obrazkami o konkretnej tematyce, a następnie sprawdza swoją wiedzą podczas zabawy. Dużą zaletą są: atrakcyjna szata graficzna, skuteczny system motywacyjny, czy też możliwość ćwiczenia różnorodnych umiejętności.

Nauka języków dla dzieci w wieku szkolnym

Jedną z najbardziej popularnych, a jednocześnie najciekawszych aplikacji do nauki języków obcych jest Duolingo. Nadaje się ona zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka. Podczas zabawy możesz wykonywać ćwiczenia o bardzo różnym charakterze — trenujesz czytanie i słuchanie, ale również wymowę, co jest niezwykle ważnym elementem, czasem pomijanym w tego typu aplikacjach. Istotne w przypadku dzieci jest monitorowanie postępów w nauce oraz atrakcyjny system motywacyjny, zachęcający do wytrwałości.

nauka-jezykow

Aplikacje dla starszych dzieci, studentów i dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno — nawet jeśli dawno skończyłeś szkołę, warto nadal doskonalić językowe umiejętności. Możliwości jest mnóstwo, ponieważ aplikacji do nauki języków dla dorosłych nie brakuje.

Ciekawym rozwiązaniem są elektroniczne fiszki StudyStack. W przeciwieństwie do tradycyjnych fiszek, skorzystasz z nich bez problemu w zatłoczonym autobusie czy w poczekalni u lekarza. Pozytywnym zaskoczeniem jest duża ilość quizów, krzyżówek i innych atrakcyjnych form sprawdzania wiedzy. Co ciekawe, w aplikacji możesz uczyć się nie tylko języków obcych, lecz również zdobywać wiedzę z wielu innych dziedzin.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej nauce języka, ale stawiasz przede wszystkim na komunikację i mówienie, nie na gramatykę i wyszukane słownictwo, postaw na aplikację z elektroniczną wersją „Blondynki na językach”. Ten popularny cykl książek z płytami CD do nauki najróżniejszych języków jest obecnie dostępny w wersji na smartfony z systemem operacyjnym iOS.

Fot: euro.com.pl

6 0 2912 03 lutego, 2019 Biznes, Ciekawostki, News 3 lutego, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.