Aplikacje pomagają pokonywać bariery językowe

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Aplikacje pomagają pokonywać bariery językowe
Posted by

Aplikacje pomagają pokonywać bariery językowe

Jedziesz za granicę, a nie znasz języka obcego? Nie musisz brać ze sobą słownika

 

Wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym aplikację służącą do tłumaczenia i poradzisz sobie niemal w każdej sytuacji.

„Jedną z aplikacji tego typu jest Tłumacz Google […]. Pozwala ona wykonywać tłumaczenia na wiele różnych sposobów. Najprostszy z nich to wpisanie danego słowa” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Zalewski z Google Polska. Obok tego, co napisaliśmy, wyświetli się tłumaczenie. Jeśli potrzebujemy posłużyć się tym wyrazem, a nie wiemy, jak go wypowiedzieć, możemy po prostu pokazać jego zapis na ekranie.

„Inna metoda tłumaczenia polega na powiedzeniu czegoś do telefonu, np. po polsku. Ten powtórzy wyraz w wybranym przez nas języku […]. Jest nawet możliwość odbycia krótkiej rozmowy z osobą, której nie rozumiemy. Każdy będzie posługiwał się swoim językiem, a nasze urządzenie przetłumaczy wszystko na głos” – informuje ekspert.

Bardzo ciekawą opcją jest również tzw. tłumaczenie wizualne. Jeśli widzimy jakiś niezrozumiały napis, którego nie chcemy samodzielnie przepisywać, wystarczy uchwycić go obiektywem naszego telefonu – aplikacja sama przetłumaczy wtedy słowa i je nam wyświetli.

Co istotne, coraz więcej funkcji aplikacji służących do tłumaczenia działa w trybie offline. Jest to duże udogodnienie, ponieważ nie musimy martwić się wówczas o wysokie koszty roamingu lub problemy z dostępem do internetu. Wystarczy pobrać przed wyjazdem za granicę odpowiedni pakiet językowy.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 1546 16 czerwca, 2016 Ciekawostki, News Czerwiec 16, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.