Atrakcyjna praca w Finnair

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Atrakcyjna praca w Finnair
Posted by

Atrakcyjna praca w Finnair

Finnair zatrudni 400 pilotów i członków pokładowej

 

(Warszawa 9.12.2015) Finnair przygotowuje się do rozszerzenia oferty lotów długodystansowych od 2016 roku i rozpoczyna największy proces rekrutacji w swojej historii.

W tym roku fiński przewoźnik przyjął do pracy 70 pilotów i 130 członków personelu pokładowego. Firma poszukuje obecnie 100 kolejnych pilotów i 300 członków załogi pokładowej. Ponadto około 50 osób zostało już zatrudnionych okresowo, do obsługi klientów i pełnienia innych obowiązków w okresie wiosennym.

W październiku Finnair odebrał pierwszego z 19 zamówionych Airbusów A350 XWB. Nowe szerokokadłubowe samoloty są siłą napędową rozwoju przewoźnika oraz realizacji planu zwiększania ruchu na dalekich trasach od wiosny 2016 r. Intensyfikacja ruchu wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na personel. W tym roku Finnair oszacował, że rozwój firmy zaowocuje stworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy do 2020 r.

“Odważnie kierujemy rozwojem firmy i przeprowadzamy rekrutację na szeroką skalę. Robimy to nie tylko dla Finnaira, ale także dla Finlandii,” mówi Eija Hakakari, Senior Wiceprezes Finnaira ds. zasobów ludzkich.

“Ze względu na specyfikę pracy personelu latającego oraz skalę prowadzonego naboru organizacja procesu rekrutacji, dobór pracowników i przeprowadzenie szkoleń to zadania dość czasochłonne. Chcemy rozpocząć rekrutację odpowiednio wcześnie, by być przygotowanym na 2017 rok, w którym planujemy zwiększenie tempa rozwoju. Jednocześnie wczesne rozpoczęcie naboru pracowników umożliwi nam jeszcze prężniejszy rozwój, jeśli tylko warunki rynkowe na to pozwolą”.

Nabór personelu latającego trwa od 4 grudnia 2015 r. Po zakończeniu procesu rekrutacji, na wiosnę 2016 roku, rozpoczną się kolejne etapy szkoleń i podpisywania umów z poszczególnymi grupami pracowników.

Celem strategicznym Finnaira jest podwojenie do 2020 roku ruchu między Europą a Azją w stosunku do roku 2010. Podstawą realizacji strategii przewoźnika jest obecność na wzrastających rynkach azjatyckich, rozwój szybkich połączen między Europą a Północno-Wschodnią Azją, zapewnienie wysokiej jakości obsługi oraz wykonywanie wydajnych kosztowo i punktualnych lotów. Wraz ze wzrostem ruchu na trasach azjatyckich Finnair zwiększy także ruch na trasach europejskich, ponieważ znaczna część klientów firmy to pasażerowie korzystający z połączeń transferowych.

Więcej informacji:
Finnair Media Desk, +358 9 818 4020, comms(a)finnair.com

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad dziewięć milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 17 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa Finnair jest pierwszą europejską linią lotniczą, z ekologicznym Airbusem A350 XWB nowej generacji w swojej flocie oraz pierwszą linią lotniczą wymienioną w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako najwyżej oceniany nordycki przewoźnik, odznaczony 4 gwiadkami w rankingu Skytrax, Finnair od sześciu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i komfortu dla pasażerów.

2 0 1243 10 grudnia, 2015 News, Praca Grudzień 10, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.