Bezpłatna Polska E-szkoła

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Bezpłatna Polska E-szkoła
Posted by

Bezpłatna Polska E-szkoła

Bezpłatna Polska E-szkoła dla dzieci Polaków przebywających za granicą

Do 14 sierpnia trwają zapisy do bezpłatnej, polskiej e-szkoły, przeznaczone dla dzieci Polaków przebywających poza granicami kraju. Możliwość uczestnictwa dzieci w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu możliwa jest dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą w utrzymaniu kontaktu z Ojczyzną. Projekt wspiera polskich emigrantów w edukacji ich dzieci na poziomie zerówki, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zespół tworzący projekt dokłada wszelkich starań, aby nauka przynosiła jak najlepsze efekty, a równocześnie wiązała się z przyjemnością płynącą z obcowania z językiem i kulturą polską. Edukacja opiera się na idei tzw. nauczania domowego, w którym to rodzic staje się nauczycielem dla swojego dziecka, natomiast cały proces nauczania wspierany jest przez multimedialne materiały edukacyjne udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej. Dzieci uczestniczące w projekcie otrzymuje legitymację szkolną uprawniającą do zniżek

Ważnym elementem nauki są Webinaria, czyli odbywające się na żywo cotygodniowe spotkania on-line z polskimi nauczycielami, przeniesione ze szkolnej ławki do Internetu. Zajęcia składają się z wykładu wzbogaconego o interesujące prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Uczniowie aktywnie biorą udział w spotkaniach poprzez wspólne rozwiązywanie zadań, rebusów i łamigłówek. Na końcu każdej tego typu lekcji istnieje możliwość omówienia problemów napotkanych podczas realizowania materiału zamieszczonego na platformie, z czego korzystają zarówno uczniowie jak i ich rodzice.

Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu, uczeń otrzymuje państwowe świadectwo. Dla dzieci Polaków mających możliwość przystąpienia do egzaminu nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus jest zupełnie bezpłatna. Egzaminy odbywają się w:

– Polsce (dostępne miejscowości podane są na stronie: www.libratus.edu.pl/nauka/centra-egzaminacyjne),
– Wielkiej Brytanii (Londyn, Hull, Bristol),
– Hiszpanii (Madryt),
– Norwegii (Moss),
– Niemczech (Neuzelle).

Egzaminy poza granicami Polski organizowane są tylko dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Warunkiem skorzystania z bezpłatnej edukacji jest posiadanie polskiego obywatelstwa przez przynajmniej jednego z rodziców.

Zapisy na bezpłatną naukę, dokonywane są za pośrednictwem strony www.libratus.edu.pl. Warto zadbać o to, aby dzieci przebywające na emigracji znały swój język ojczysty. Z pewnością będzie on wartością dodaną w ich przyszłej karierze zawodowej. Niewielkim nakładem pracy dzieci te mogą być dwujęzyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z szkolnym profilem na Facebooku: www.facebook.com/PSI.Libratus, gdzie udostępniane są aktualności dotyczące projektu oraz ciekawostki zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

4 0 1074 25 kwietnia, 2016 News, Polska - przewodnik, Przewodnik, rodzina i dzieci PL Kwiecień 25, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.