Co powinni Polacy spakować do wakacyjnej apteczki

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Co powinni Polacy spakować do wakacyjnej apteczki
Posted by

Co powinni Polacy spakować do wakacyjnej apteczki

Co spakować do wakacyjnej apteczki?

 

Zawartość naszej apteczki uzależniona powinna być od kierunku podróży i aktywności, które mamy zamiar podejmować podczas urlopu. Osoby przewlekle chore powinny przede wszystkim zaopatrzyć się w wystarczający zapas leków, które regularnie przyjmują. Zaoszczędzi to niepotrzebnych stresów podczas zagranicznego wyjazdu. O czym nie można zapomnieć?

Często zmieniając klimat lub otoczenie, zmienia się nasza dieta. Dlatego warto mieć przy sobie środek łagodnie przeczyszczający. Koniecznie spakujmy też lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Co jeszcze uwzględnić w bagażu?

Amatorzy kąpieli słonecznych powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas opalania absolutnie niezbędne jest stosowanie kosmetyków ochronnych z filtrem przeciwsłonecznym. Należy zabrać ze sobą preparaty dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Po opalaniu warto zastosować specjalnie do tego celu przeznaczone balsamy. Nawilżą, ukoją i zregenerują podrażnioną skórę, dzięki czemu efekt opalenizny utrzyma się dłużej. Do torby plażowej zapakujmy też preparaty z dekspantenolem i maleinianem dimetindenu do stosowania miejscowego. Przydadzą się do złagodzenia ewentualnych poparzeń zarówno słonecznych, jak i powstałych na skutek kontaktu z meduzą.

Planując urlop na łonie natury, przygotujmy się na kontakt z jej wątpliwymi atrakcjami. Komary, meszki, kleszcze – stworzenia te potrafią skutecznie uprzykrzyć wyjazd, do plecaka spakujmy więc środek odstraszający owady. Decydując się na aktywny wypoczynek, pamiętajmy o możliwych ranach i urazach. Zabierzmy ze sobą środek odkażający i materiały opatrunkowe. Idealnym rozwiązaniem jest poręczny zestaw plastrów różnego rodzaju. Nie zajmie dużo miejsca w bagażu. Na wypadek kontuzji przyda się środek chłodzący w aerozolu oraz preparaty zmniejszające sińce i opuchliznę. W przypadku pęcherzy i otarć na stopach najlepiej sprawdzą się specjalne plastry. O czym jeszcze warto pamiętać wyjaśnia Ewa Zaborska, kierownik Apteki Medicover.

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

4 0 3284 15 lipca, 2016 Ciekawostki, News, Turystyka, Zdrowie 15 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.