Czy Polacy potrafią odpoczywać na urlopie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy Polacy potrafią odpoczywać na urlopie
Posted by

Czy Polacy potrafią odpoczywać na urlopie

Czy Polacy potrafią odpoczywać na urlopie – czy uda się wyłączyć

Polacy nie potrafią odpoczywać – alarmują psychologowie. Aż 70% z nas podczas urlopu, zamiast „ładować akumulatory”, myśli o pracy. Efekt jest jeden: jesteśmy spięci i zmęczeni. Co zatem zrobić, by wakacyjne wolne spełniło swoje zadanie?

„Kiedy wyjeżdżamy, powinniśmy bezwzględnie zostawić w domu, a najlepiej w pracy, telefon, laptop i papiery, które umożliwiłyby nam domknięcie zaległych spraw zawodowych” – zaznacza w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl psycholog Agnieszka Adamczyk-Musiał. „Niemyślenie o nich nie jest proste, szczególnie dla pracoholików, ale trzeba spróbować” – dodaje.

Duże znaczenie ma długość odpoczynku. „Urlop powinien trwać trzy tygodnie. W pierwszym się odstresujemy i zapomnimy o obowiązkach, w drugim będziemy w pełni korzystać z wolnego, w trzecim przygotujemy się na powrót do pracy”– stwierdza rozmówczyni. Polacy najczęściej decydują się jednak na 8–14 dni urlopu.

Jak odpoczywać, by wypocząć? To trudne pytanie. Dla każdego dobra będzie inna forma relaksu. Jeden woli leżeć na plaży i czytać książkę, drugi z kolei – spędzać czas na uprawianiu sportu. Istotne jest, aby to, co się będzie robiło, zaplanować z wyprzedzeniem.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

4 0 2663 08 czerwca, 2016 News, Polska - news, Turystyka Czerwiec 8, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.