Czy Polacy potrzebują alkoblokady

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy Polacy potrzebują alkoblokady
Posted by

Czy Polacy potrzebują alkoblokady

Alkolocki w aucie. Co zmienia się w prawie?

Wyższe kary dla pijanych, alkoblokada oraz utrata prawa jazdy na trzy miesiące dla kierowców, którzy przekroczą w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h – to tylko niektóre ze zmian w prawie drogowy. Prezydent w kwietniu podpisał nowelizację ustawy.

Surowiej będą karani kierowcy jeżdżący na podwójnym gazie. Sąd będzie mógł nakazać zamontowanie w samochodzie skazanej za jazdę pod wpływem alkoblokady.

– Osoba wsiadająca do pojazdu poddaje się próbie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli urządzenie pokaże przekroczenie dozwolonej wartości w Polsce wówczas nie będzie można uruchomić pojazdu – wyjaśnia działanie urządzenia Bartłomiej Czernecki, dyrektor zarządzający Noidss.

Rozszerzony został także katalog wykroczeń i przestępstw, za które grozi utrata prawa jazdy. Kierowca, który przekroczy 24 punkty karne, będzie musiał w ciągu miesiąca odbyć obowiązkowe szkolenie. Jeżeli tego nie zrobi straci prawo jazdy. Już nie tak łatwo będzie pozbyć się tzw punktów. Szkolenie będzie trwało 28 godzin, a nie jak dotychczas tylko 6.

 

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

3 0 1121 10 marca, 2016 News, Prawo Marzec 10, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.