Debata na temat rozwoju turystyki w regionie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Debata na temat rozwoju turystyki w regionie
Posted by

Debata na temat rozwoju turystyki w regionie

Seminarium nt potencjału turystycznego państw Grupy Wyszehradzkiej i regionu Morza Bałtyckiego

25 października br. na Uniwersytecie w Aalborgu ambasadorowie państw V4 wspólnie z ekspertami duńskimi wezmą udział w debacie na temat rozwoju turystyki w regionie.

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy dynamiczny rozwój sektora turystycznego w Europie. Dotyczy to zarówno państw Grupy Wyszehradzkiej (V4), jak i regionu Morza Bałtyckiego, w którym szczególny potencjał ma rozwój szlaków morskich i przepraw promowych.

Sektor turystyki w ścisłym rozumieniu (tradycyjne biura podróży i dostawcy usług turystycznych) obejmuje w Unii Europejskiej około 1,8 mln przedsiębiorstw, głównie małych i średnich (MŚP). W Polsce z kolei udział sektora gospodarki turystycznej w PKB wyniósł w 2015 r. 5,6% – wydatkowano łącznie 23,8 mld euro, z czego 12,9 mld –  to efekt wizyt prawie 27 milionów zagranicznych gości w naszym kraju. Potencjał współpracy między Danią a Polską jest oceniany jako znaczny, ze względu m.in. na bliskie sąsiedztwo i dobre połączenia komunikacyjne między obu krajami. Natomiast kraje V4 (oprócz Polski – Czechy, Słowacja i Węgry) są po Niemczech najchętniej odwiedzanymi przez Polaków destynacjami, zarówno w odniesieniu do krótkich, jak i długich pobytów zagranicznych.

Seminarium, organizowane przez Ambasadę RP w Kopenhadze wspólnie z Uniwersytetem w Aalborgu, odbędzie się 25 października 2016 r. w kampusie Uniwersytetu w sali Auditoriet, KS 3, w godzinach 12.00-16.00.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 684 24 października, 2016 Dania - kalendarium, Dania - news, News, Turystyka Październik 24, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.