Debiut literacki Joanny Svensson powieści pt. „Tajemnica medalionu”

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Debiut literacki Joanny Svensson powieści pt. „Tajemnica medalionu”
Posted by

Debiut literacki Joanny Svensson powieści pt. „Tajemnica medalionu”

Joanna Svensson jest autorką powieści pt. „Tajemnica medalionu”. Jest to jej debiut literacki. Urodziła się w Warszawie 26 listopada 1955 roku. Od 38 lat mieszka poza granicami Polski. Długie lata poczynając od 1975 roku spędziła w południowej Szwecji integrując się z małą społecznością wyspy Hasslö znajdującej się w archipelagu Karlskrony. Były to najszczęśliwsze lata jej życia. Bezpieczne, spokojne i unormowane. W tym okresie w Polsce prawdę można było mówić tylko szeptem a marzenia i sny podlegały niemalże cenzurze. W kraju jej urodzenia rządziła wtedy dyktatura komunistyczna. Natomiast miejsce jej zamieszkania Hasslö jak i jego malownicze okolice i poznani tam ludzie (w tym sporo emigrantów) stało się źródłem inspiracji, która zaowocowała prozą i liryką.

Niemniej talent pisarski był u niej widoczny już od wczesnej młodości. Pisała wiersze, nowele i różne opowiadania, i albo po prostu notatki , skojarzenia czy jakieś ciekawe nachodzące ją myśli. Od zawsze ciekawił ją świat, ludzie, obce kultury i tradycje co też miało wpływ na jej późniejszą twórczość. Marzyła, aby na poważnie zacząć pisać i wydać powieść do napisania której od dawna robiła notatki. Niestety poważny wypadek i przewlekła choroba odsunęła jej plany na dłuższy czas. Po największym kryzysie w jej życiu przeniosła się do północnych Niemiec do Mulsum- Wremen, gdzie mieszka do dzisiaj. To właśnie w Niemczech utwierdziła się jeszcze bardziej w przekonaniu, że ma coś do powiedzenia a jej dar pisania dojrzał i zaczął coraz bardziej owocować prozą i liryką.

Droga jej pisania nie była i nie jest usłana różami, bowiem ma wrodzoną dysleksję ( z czego zdała sobie sprawę dopiero jako osoba dorosła w Szwecji.) Niemniej silniejszym od wszystkiego jest dla niej wyrażanie uczuć i wszystkiego co tworzy się w jej wyobraźni i przelewanie tego na papier.

Po zintegrowaniu się z niemiecką społecznością i nawiązaniu różnych kontaktów zaczęła angażować się z w kulturalne życie regionu. Między innymi śpiewa w lokalnym chórze Mulsumer Chorgemeinschaft oraz bierze udział w różnych imprezach literackich. Zaangażowała się także we współpracę z Międzynarodową Kawiarnią Kobiet w Cuxhaven, gdzie zorganizowała popołudnie liryki. Różnojęzycznej publiczności zaprezentowała swoje najnowsze niemieckie wiersze oraz kilka przetłumaczonych z polskiego i szwedzkiego. Czytała również utwory ze swojego niemieckiego tomiku wierszy pt. „Sehnsucht”. Jest też autorką paru tekstów piosenek oraz Chanson –Wenn ich fühle mich allein, wenn ich fühle mich so klein.

Powieść „Tajemnica medalionu” została wydana przez Wydawnictwo Novaeres parę tygodni temu i mimo iż to jej debiut literacki jest już bardzo duże zainteresowanie. Książka będzie prezentowana na Tragach Książki, które odbędą się w Krakowie w dniach 24-27 października br. Powieść będzie prezentowana także jesienią na licznych spotkaniach autorskich w Warszawie

Więcej informacji o autorce jak i jej twórczości można znaleźć na jej stronie internetowej www.joannasvensson.pl jak i na facebooku – www.facebook.com/Tajemnicamedalionu

Fot: Joanna Svensson (joannasvensson.pl)

1 0 1784 23 sierpnia, 2013 News, News - podział na kraje, Polska - news 23 sierpnia, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.