Digital nomads - pracuj z dowolnego miejsca na świecie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Digital nomads – pracuj z dowolnego miejsca na świecie
Posted by

Digital nomads – pracuj z dowolnego miejsca na świecie

Podróże kształcą – to wiadomo nie od dziś. A gdyby połączyć wojaże po całym świecie z pracą zawodową i realizować swoje marzenia? Niemożliwe? Digital nomads udowadniają, że nie ma nic niemożliwego.

Kim jest digital nomad?

Mówiąc krótko, jest to człowiek, który pracując – podróżuje, a podróżując – pracuje.

W dobie powszechnej komputeryzacji i wszechobecnego internetu, kiedy do Facebooka możemy zalogować się właściwie z każdego miejsca na świecie, praca w sieci również nie sprawia problemu. Digital nomad rezygnuje więc z posady w mieście na rzecz podróży do najdalszych zakątków świata… z obowiązkowym laptopem na kolanach.

Być nomadą

Dawniej określenie to oznaczało człowieka, który był w ciągłej podróży i nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej. Współczesny nomada może za to być w dwóch miejscach jednocześnie, podróżując po prostu po świecie realnym i wirtualnym. Może stale komunikować się ze współpracownikami, rodziną i znajomymi, a jednocześnie poznawać nowe miejsca i zawierać znajomości. Niektóre być może okażą się przydatne nie tylko w sensie towarzyskim, ale także zawodowym.

Zalety pracy w podróży

Będąc freelancerem, można pracować dosłownie wszędzie. Nie ma ograniczających czterech ścian biura, nie ma szefa stojącego nad głową i przypominającego o dokończeniu projektu. Są za to nowe miejsca, które można zwiedzić. Rankiem pracujesz w kawiarni, a popołudniu wybierasz się z nowo poznanymi znajomymi na spacer po najpiękniejszych zakamarkach miasta.

Dzięki podróżowaniu można uniknąć mroźnych zim. Wystarczy na najzimniejsze miesiące zaszyć się na Karaibach lub Hawajach i korzystać ze słońca, jednocześnie pracując.

Zarobione pieniądze wydaje się od razu, i to na wakacje. Brakuje jednak wyrzutów sumienia i odkładania “na życie” – przecież te wakacje to właśnie życie codzienne!

Poznawanie nowych miejsc i ludzi jest bezcennym doświadczeniem. Człowiek staje się coraz bogatszy oraz otwarty na innych.

I oczywiście samorealizacja – jeśli ktoś kocha podróże, wspaniale odnajdzie się w takim trybie pracy. A połączenie pasji z życiem zawodowym jest dziś marzeniem wielu osób.

Praca marzeń

Ktoś mógłby powiedzieć, że obowiązki to zawsze obowiązki, nieważne w jakim miejscu są wykonywane. Ale wystarczy wyobrazić sobie pracę w biurze w środku miasta i porównać ją z pracą na karaibskiej plaży, połączoną z popijaniem zimnego koktajlu. Ta subtelna różnica pozwala stwierdzić, że praca istnieje i można ją realnie wykonywać. A skoro w pracy spędzamy połowę swojego życia, czemu by nie połączyć jej z realizacją życiowych celów?

Fot: sxc.hu

12 0 306 27 kwietnia, 2016 Ciekawostki, News, Praca 27 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.