Dni Wielokulturowości w Reykjaviku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Dni Wielokulturowości w Reykjaviku
Posted by

Dni Wielokulturowości w Reykjaviku

Polskie akcenty podczas Dnia Wielokulturowości 2016

Polskie stoiska na kiermaszu „multi-kulti” oraz występ artystyczny polskiej grupy teatralnej były głównymi biało-czerwonymi akcentami tegorocznej edycji „Fjölmenningardagur”.

Tegoroczne obchody Dnia Wielokulturowości w Reykjaviku odbyły się 28 maja. Wzorem lat poprzednich, głównymi punktami programu były: parada wielokulturowości, kiermasz „multi-kulti” oraz program artystyczny. W tym roku po raz pierwszy kiermasz przeniesiono z miejskiego ratusza do centrum koncertowo-konferencyjnego Harpa.

Polskie stoisko, przy którym można było zapoznać się z materiałami o naszej ojczyźnie, jak również podziwiać wystawę „Pamięć o nich nie zaginie” poświęcone katastrofie polskiego statku Wigry, zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Polaków na Islandii oraz Iceland News Polska. W części gastronomicznej stanowisko prowadziła „Polka Bistro”, serwując chętnym pyszne wypieki.

Polskiego akcentu nie zabrakło również podczas specjalnego wielokulturowego pokazu artystycznego. Polska grupa teatralna PLeikhús zabawiała publiczność krótkim spektaklem komediowym pt. „To było dziwne”.

 

Źródło: Ambasada RP w Reykjaviku (reykjavik.msz.gov.pl)
Fot: BARBARA MASTALERZ (reykjavik.msz.gov.pl)

2 0 2974 04 lipca, 2016 Islandia - news, Kultura i sztuka, News 4 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.