Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

Dostęp do polskich treści poza krajem
Posted by

Dostęp do polskich treści poza krajem

Polacy, którzy przenoszą się na stałe do innych państw oprócz utraty kontaktu z bliskimi i znajomymi, mają też bardzo często mocno ograniczony dostęp do polskich zasobów kultury. Dotyczy to zwłaszcza filmów, seriali oraz programów rozrywkowych, które po wyjeździe z Polski w większości przypadków są ciężko dostępne za sprawą blokad regionalnych. Niektórym osobom, mocno przywiązanym do swojego kraju, może być przez to ciężko odnaleźć się i zaadaptować w nowej rzeczywistości, gdy zewsząd otacza je obcy język i kultura.

Dlaczego tak się dzieje?

W czasie gdy możemy swobodnie podróżować i przemieszczać się po całym świecie – mogłoby się wydawać, że dostęp do materiałów wideo z całego świata będzie równie swobodny. Niestety jest zgoła inaczej. Blokady regionalne kontrolują to, w jakim zakresie i w jaki sposób można korzystać z treści dostępnych w Internecie. I nie ma tu znaczenia czy są to filmy i seriale (chociaż to w przypadku tych treści są one najbardziej odczuwalne) czy zwykłe strony internetowe.

Geoblokady wynikają z licencji, które właściciele serwisów oferujących streaming zawierają z właścicielami praw autorskich. Są w nich ograniczenia co do obszarów geograficznych, na których dany materiał może być odtwarzany. Dlatego też Polacy na emigracji nie mogą tak swobodnie korzystać z polskiej telewizji internetowej, jak ma to miejsce w kraju. Muszą posiłkować się specjalnymi rozwiązaniami, żeby zmienić adres IP. W ten sposób – łącząc się z siecią za pośrednictwem serwerów zlokalizowanych w Polsce – mogą uzyskać dostęp do interesujących ich treści.

Czy są na to sposoby?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które przeniosły się za granicę, ale mimo wszystko wciąż chciałyby mieć dostęp do polskiej telewizji internetowej. Są specjalne rozwiązania, które pozwalają na przekierowanie całego ruchu sieciowego przez serwery w Polsce, dzięki czemu można uzyskać polskie IP i cieszyć się dostępem do polskojęzycznych serwisów VOD. Szczegółowy poradnik jak to zrobić możesz znaleźć pod tym linkiem w serwisie DobryVPN.pl.

Odblokowanie dostępu do polskich serwisów VOD za granicą wymaga skorzystania z usługi jaką jest VPN. Jest to specyficzny rodzaj proxy, który umożliwia bezproblemowe łączenie się z siecią za pomocą serwera, który może być zlokalizowany w zupełnie innym kraju niż znajduje się użytkownik. Czyli – przebywając w Norwegii możemy połączyć się z siecią za pomocą serwera w Polsce i tym samym zdobyć polski adres IP. Odblokowuje to nie tylko serwisy VOD, ale również inne usługi wymagające krajowego adresu IP do poprawnego działania.

Co znajdziemy w ofercie polskich serwisów VOD?

Oferta polskich serwisów internetowych, w których można oglądać materiały wideo jest bardzo rozległa. Znajdziemy w nich zarówno filmy i seriale całkowicie po polsku jak i takie z napisami, lektorem czy dubbingiem. Oprócz tego posiadają one rozległą bazę programów rozrywkowych oraz częste transmisje sportowe.

Najpopularniejsze polskie platformy to Player, Ipla oraz TVP VOD. To właśnie na nich królują w większości polskojęzyczne produkcje, których nie znajdziemy w zagranicznych serwisach. Posiadają one wiele autorskich seriali oraz programów rozrywkowych, które są niedostępne w innych serwisach.

Fot: dobryvpn.pl

5 0 2843 21 stycznia, 2019 Kultura i sztuka, News, Norwegia - news 21 stycznia, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.