Duńskie depozyty a frank szwajcarski

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Duńskie depozyty a frank szwajcarski
Posted by

Duńskie depozyty a frank szwajcarski

Frank szwajcarski może wpłynąć na duńskie depozyty

Duńscy analitycy twierdzą, że zwiększenie ujemnej stopy procentowej w Szwajcarii może przeciągnąć ze Szwajcarii do Danii inwestycje kapitałowe, ryzykując niechciane wzmocnienia duńskiej korony.

Z podstawową ujemną stopą procentową w Danii na poziomie -0,05% oraz -0,75% w Szwajcarii i przy postrzeganiu duńskiej korony jako waluty niskiego ryzyka, może wzrosnąć apetyt na duńskie aktywa.

Analityk finansowy Jens Naervig Pedersen w nocie do klientów stwierdził, iż obecny poziom euro do korony jest na poziomie, który jeszcze we wrześniu i do listopada 2014 r. wpłynął na znaczącą interwencję duńskiego banku centralnego (Nationalbanken), kiedy skupiono z rynku 6,9 mld DKK (sprzedając 1,1 mld USD). Interwencja banku centralnego miała na celu stabilizację duńskiej korony i jest zazwyczaj pierwszym krokiem przed zmianami stóp procentowych.

Celem Nationalbanken jest utrzymanie korony w wąskim przedziale 7,29252 do 7,62824 za euro. J. Pedersen stwierdził, iż Nationalbank będzie zmuszony do podjęcia działań stabilizujących koronę na poziomie 7.4300 za euro. Ostatni rekordowo niski poziom korony na poziomie 7,4234 za euro został osiągnięty przez krótki czas w 2012 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Kopenhadze
fot: kopenhagen.trade.gov.pl

1 0 802 23 stycznia, 2015 News, Prawo Styczeń 23, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.