Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu
Posted by

Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu

Edukacja prawna może być fajna! 9000 uczniów, 300 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całym kraju bierze udział w projekcie edukacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości, wspartym z funduszy norweskich.

 

„Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” to projekt, dzięki któremu młodzież zdobędzie wiedzę na temat funkcjonowania instytucji prawa, a także praw i obowiązków ofiar przestępstw oraz świadków. Poziom niewiedzy na ten temat wśród młodych ludzi powoduje negatywne konsekwencje dla nich samych i dla społeczeństwa. Celem projektu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży właściwych, obywatelskich postaw wobec prawa i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

W ciągu dwóch lat 9000 uczniów z 300 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, weźmie udział w warsztatach z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania. Uczniowie uczestniczyć będą w symulacjach spraw sądowych i odgrywać role procesowe sędziów, prokuratorów, oskarżonych, pokrzywdzonych oraz świadków. Dla młodszych dzieci przewidziano zajęcia z odgrywaniem scenek, quizami oraz innym metodami aktywizującymi uczniów – tak, by poprzez zabawę wyposażyć ich w praktyczną wiedzę oraz wesprzeć wykształcenie odpowiednich postaw wobec prawa.

Dodatkowo opracowany zostanie poradnik prawny dla dzieci i młodzieży, który w nakładzie 45 tys. sztuk rozdystrybuowany zostanie do szkół na terenie całej Polski.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na: www.nmf.ms.gov.pl

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com

3 0 1143 08 grudnia, 2014 News, Prawo 8 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.