Eksport do Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Eksport do Finlandii
Posted by

Eksport do Finlandii

Eksport do Finlandii: polsko – fińska wymiana handlowa w 2013 r.

W 2013 r. nasz eksport do Finlandii wyniósł 1 318,6 mln EUR, co oznaczało wzrost o 11,2 % w stosunku do roku 2012, natomiast import z Finlandii spadł o 3,2 % i osiągnął kwotę 1 366,4 mln EUR. Ujemne saldo wymiany handlowej zmniejszyło się o 177,8 mln EUR w porównaniu z rokiem 2012.

W eksporcie do Finlandii dominowały, według klasyfikacji SITC, maszyny, urządzenia i sprzęt transportowy (głównie aparatura i urządzenia elektryczne i ogólny sprzęt przemysłowy), towary przemysłowe sklasyfikowane wg surowca (głównie produkty metalowe oraz produkty z minerałów niemetalicznych oraz surowce niejadalne z wyjątkiem paliw (w tym rudy metali i złom oraz skóry surowe).

W imporcie z Finlandii przeważał y towary przemysłowe sklasyfikowane wg surowca (przede wszystkim papier i tektura oraz żelazo i stal), maszyny, urządzenia i sprzęt transportowy (głównie sprzęt specjalistyczny dla przemysłu, sprzęt telekomunikacyjny) oraz chemikalia (chemikalia organiczne , tworzywa sztuczne).

Udział importu z Polski stanowił 2,26 % fińskiego importu ogółem, natomiast fiński eksport do Polski wyniósł 2,44 % całości eksportu Finlandii.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach (helsinki.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Port Gdański Eksploatacja – prywatyzacja
EKOGALA w maju 2014
Międzynarodowy Kongres Morski
Stuart Parkin laureatem nagrody Millennium 2014

9 0 59 29 kwietnia, 2014 Biznes, Finlandia - news, News, News - podział na kraje, Polska - news 29 kwietnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.