Godło Teraz Polska

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Godło Teraz Polska
Posted by

Godło Teraz Polska

Godło Teraz Polska – znamy nominowanych

Znamy nominowanych do 24 edycji Konkursu „Teraz Polska”, organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Uroczysta wystawa i ogłoszenie nominacji odbyły się 24 kwietnia 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs adresowany był do przedsiębiorców oferujących najwyższej jakości produkty i usługi, wyróżniających się nowoczesnością działania, pragnących promować własną wyjątkowość oraz umacniać wizerunek dóbr oferowanych na polskim rynku. W konkursie mogły brać udział także gminy, instytuty naukowo-badawcze i firmy opracowujące projekty innowacyjne.

W tegorocznej edycji konkursu najliczniej reprezentowaną branżą były firmy spożywcze, informatyczne oraz oferujące rozwiązania dla przemysłu wydobywczego.

– W tym roku zgłosiło się do nas blisko 100 uczestników. Największy odsetek wśród nich stanowiły firmy produkcyjne i usługowe. Ale cieszy nas, że z roku na rok zwiększa się liczba podmiotów ubiegających się o Godło w kategorii Przedsięwzięć Innowacyjnych. Przekrój w zasadzie jest tak szeroki, że można by pokusić się o stwierdzenie, że mamy tutaj polską gospodarkę w pigułce. Produkty budowlane, spożywcze, regionalne, maszyny górnicze, usługi turystyczne, samorządy. Firmy małe i duże, lokalne i globalne – powiedział ogłaszając nominacje Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Głównymi kryteriami oceny weryfikacyjnej produktów i usług były: jakość, innowacyjność, ocena walorów użytkowych, satysfakcja klientów, wielkość sprzedaży oraz rynki zbytu. Nowością jest ustanowienie we współpracy z Ministerstwem Gospodarki specjalnej podkategorii konkursu dla firm odznaczających się dużym potencjałem eksportowym.

Wyniki prac Branżowych Komisji Ekspertów dowodzą wysokiego poziomu jakości produktów i usług przedstawionych w XXIV edycji Konkursu. Aż 97 % produktów i 93% usług otrzymało na etapie weryfikacji przez Komisje Ekspertów ocenę pozytywną. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zgłoszeń jest również fakt, że ponad 40% przedsiębiorstw uzyskało podczas oceny jakości wynik 900 lub więcej punktów (na 1000 możliwych).

Spośród wszystkich pozytywnie zaopiniowanych zgłoszeń Kolegium Ekspertów wyłoniło listę:

– 39 produktów,
– 16 usług,
– 4 innowacje,
– 14 gmin,

nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Z ich grona Kapituła Godła wybierze Laureatów. Listę laureatów poznamy 9 czerwca 2014 podczas uroczystego Koncertu Galowego Teatrze Wielkim.

Pełna lista nominowanych do tegorocznej edycji znajduje się na stronie www.terazpolska.pl.

Autor zdjęcia: Kamil Broszko; na zdjęciu od lewej:
Michał Lipiński – Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”
Wojciech Olejniczak – członek Kapituły Konkursu
Krzysztof Przybył – Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego
Prof. Michał Kleiber – Przewodniczący Kapituły Konkursowej

Polecamy artykuły:

Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy
ZUS w Norwegii 2014 – porady
Turystyka nadmorska i morska
„Finlandia – bliżej, niż myślisz” – przewodnik

1 0 1613 06 maja, 2014 Kultura i sztuka, News, News - podział na kraje, Polska - news 6 maja, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.