Góry Skandynawii - wyprawy do Krainy Olbrzymów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Góry Skandynawii – wyprawy do Krainy Olbrzymów
Posted by

Góry Skandynawii – wyprawy do Krainy Olbrzymów

Agnieszka Kępska – Góry Skandynawii. Wyprawy do „Krainy Olbrzymów” – Jotunheimen 2011-2015

Kolejne spotkanie w ramach Klubu Miłośników Gór organizowane przez Agencję EXTREME www.agencjaextreme.pl i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl. Będzie to też kolejna prezentacja z zakresu tematyki Skandynawii przygotowana i zaprezentowana przez Agnieszkę Kępską, która w Rybniku przedstawiła jedną z najciekawszych krain Norwegii.

Wyprawy do ”Krainy Olbrzymów” – Jotunheimen 2011-2015 – to pokaz zdjęć i opowieść o czterech górskich wyprawach do jednego ze zdecydowanie najbardziej fascynujących regionów Gór Skandynawskich.

Jotunheimen – groźna, dzika i nieodgadniona – owiana wieloma legendami kraina niegdyś przejmowała grozą nawet dzielnych Wikingów. Dziś jest to miejsce, gdzie nadal czuć budzącą respekt, potęgę Natury. I choć przypuszczamy, że olbrzymie są tam tylko góry, lodowce i opady, to myśl o każdej wyprawie w to miejsce mimo, że niezwykle fascynuje, to również nieco przeraża.  Po przedstawionej prezentacji było można także zobaczyć krótki pokaz multimedialny z Jotunheimen oraz wziąć udział w podróżniczej rozmowie.

Spotkanie odbyło się w czwartek 10 marca 2016 r. o godz. 18.00.

Agnieszka Kępska – ukończyła Filozofię, Kulturoznawstwo i Geografię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Już od ponad dwunastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową układa programy różnorodnych wyjazdów oraz oprowadza turystów po szeroko pojętej Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach. Agnieszka Kępska wielokrotnie była gościem największych festiwali podróżniczych w Polsce jak np. Włóczykij czy Trzy Żywioły a napisane przez nią artykuły pojawiły się na łamach takich czasopism jak np. Traveller czy Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M.. W tym roku ukaże się także pierwsza edycja kalendarzy z kolekcji podróżniczki – prezentującej zdjęcia z jej wypraw oraz przedstawiającej warte odwiedzenia i poznania miejsca.

 

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

 

Źródło: Biuro prasowe whitepress.pl (biuroprasowe.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 336 15 sierpnia, 2016 News, Norwegia - news, Turystyka Sierpień 15, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.