Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ile może kosztować przeprowadzka do Szwecji?
Posted by

Ile może kosztować przeprowadzka do Szwecji?

Przeniesienie się do Szwecji może być bardzo dobrą decyzją życiową. Aktualnie ten kierunek wybiera również wielu Polaków. Ile jednak będziemy musieli zapłacić za przeprowadzenie się do tego właśnie kraju?

Szwecja, chociaż zimna, może być bardzo dobrym miejscem do emigracji. Przyciągają nas przede wszystkim wysokie zarobki, na jakie możemy tam liczyć. W Szwecji można też dość łatwo znaleźć pracę, ale nie w każdej branży będziemy mogli liczyć na wysokie zarobki i szerokie perspektywy kariery. Do Szwecji najczęściej wyjeżdżają specjaliści posiadający doświadczenie, na przykład w branży IT, budowlanej, ale również opiekunki, pielęgniarki, lekarze. Warto zatem przed zdecydowaniem się na wyjazd zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy, aby mieć pewność, że decyzja o wyjeździe będzie strzałem w dziesiątkę.

Chociaż Szwecja nie jest położona daleko od Polski, to jednak dojazd do tego kraju może nastręczać trudności. Morze Bałtyckie oddala nasze kraje i komplikuje dojazd. Samochodem do Szwecji możemy dostać się zasadniczo na dwa sposoby – możemy wybrać promy, które odpływają też z polskiego wybrzeża, a dokładnie ze Świnoujścia oraz Gdańska, albo możemy zdecydować się na dojazd przez Danię.

Pozostaje jednak jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie – jak zorganizować przeprowadzkę? Czy w takiej sytuacji lepiej jest skorzystać z usług firm przeprowadzkowych, czy też zorganizować wszystko samodzielnie? Ponadto, z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Zapewniają one swoim klientom kompleksową obsługę, w tym między innymi załadunek i rozładunek mienia, jego przewóz, wynoszenie i wnoszenie, pakowanie, ale również inne, dodatkowe usługi, w tym utylizacja niepotrzebnego mienia, sprzątanie po przeprowadzce, magazynowanie mienia.

Dzięki firmom przeprowadzkowymi nie musimy zajmować się planowaniem trasy, nie musimy spędzać długich godzin na pakowaniu, zabezpieczaniu i noszeniu pakunków. Pomoc specjalistów jest też nieoceniona wtedy, gdy chodzi o przewiezienie gabarytów, na przykład takich jak AGD, RTV, meble, duże rośliny, pianina, sejfy, sprzęt sportowy.

Więcej informacji o usługach przeprowadzkowych do Szwecji można znaleźć na stronie internetowej firmy Jupiter, która w tym zakresie zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie w przystępnych cenach: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-szwecja.

Jeśli będziemy chcieli samodzielnie zorganizować przeprowadzkę, jej przebieg zależny będzie głównie od ilości posiadanego mienia. Gdy będziemy chcieli przeprowadzić się z małą ilością rzeczy, wtedy możemy po prostu zapakować je do auta albo nadać firmą kurierską. Gdy jednak będzie go więcej, możemy pomyśleć o wynajęciu firmy przeprowadzkowej. Oczywiście, będziemy wtedy musieli mieć też kogoś do pomocy, aby nosić gabaryty, których nie będziemy mogli udźwignąć samodzielnie.

Ceny przeprowadzek do Szwecji

Za przeprowadzkę do Szwecji wraz z firmą przeprowadzkową zapłacimy najczęściej od około 3 500 złotych do nawet ponad 10 000 złotych, gdy zdecydujemy się na kompleksową obsługę. Warto skontaktować się z różnymi firmami przeprowadzkowymi, które będą mogły przygotować dla nas wyceny. Potem, na ich podstawie, będziemy mogli podjąć najkorzystniejszą dla nas decyzję.

Z kolei samodzielna przeprowadzka będzie tańsza, ale też bardziej kłopotliwa. Za nadanie paczki zapłacimy od około 150 do 400 złotych, za prom około 500-700 złotych w przypadku dojazdu autem osobowym, natomiast dla samochodu dostawczego nawet około 1 200 złotych. Wynajem auta dostawczego na jeden dzień to koszt od około 150 do 300 złotych.

Fot: jupiter-przeprowadzki.pl

2 0 2392 02 maja, 2018 Biznes, News, Szwecja - news 2 maja, 2018

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.