Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Język i kultura Danii – konferencja
Posted by

Język i kultura Danii – konferencja

Założyciel duńskiej linii na UAM w Poznaniu obchodzi jubileusz

9 listopada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja poświęcona językowi i kulturze Danii.

Okazją były 70. urodziny prof. zw. dr hab. Eugeniusza Rajnika – wieloletniego kierownika tamtejszej Katedry Skandynawistyki i twórcy linii duńskiej w Instytucie Filologii. Prof. Rajnik jest autorem niezliczonej ilości prac naukowych, kilku podręczników gramatyki duńskiej oraz minisłowników.

Ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen oraz Konsul Honorowy Królestwa Danii w Poznaniu (także profesor na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na wydziale prawa) Krystian Ziemski uczestniczyli w konferencji i wręczyli prof. Rajnikowi pamiątkowy dyplom i medal.

Profesorowi serdecznie gratulujemy, a studentom linii duńskiej przesyłamy wiele ciepłych słów i pozdrowień. Poznanie młodych entuzjastów Danii było dla ambasadora inspirującym przeżyciem.

 

Źródło: Ambasada Danii w Warszawie (polen.um.dk)
Fot: polen.um.dk

1 0 997 16 listopada, 2016 Dania - news, Kultura i sztuka, News, Polska - news Listopad 16, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.