Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Kasia Moś w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017
Posted by

Kasia Moś w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017

Cała Polonia wspiera Kasię Moś w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017!

Zbliża się finał największego muzycznego konkursu na świecie – Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym roku odbędzie się on w dniach 9-13 maja w Kijowie. Polskę dumnie reprezentować będzie Kasia Moś z piosenką „Flashlight„.

Aby wystąpić w finale konkursu Eurowizji i powalczyć o zwycięstwo, trzeba jednak wyjść z półfinału 9 maja.

Namawiamy Państwa do oddania głosu na reprezentantkę Polski. Wystarczy być abonentem lokalnego operatora lub posiadać telefon na kartę w lokalnej sieci. Aby oddać ważny głos, należy śledzić transmisję konkursu na antenie telewizji publicznej w danym kraju i wysłać w ciągu trwającego kilkanaście minut głosowania (wyraźnie zasygnalizowanego przez prowadzących koncert) SMS lub zadzwonić na numer podany u dołu ekranu przypisany prezentacji Kasi Moś (czyli 11, bo z tym numerem startowym wystąpi reprezentantka Polski w półfinale 9 maja).

W latach 2014-2016 Polacy mieszkający za granicą udowodnili, że w jedności siła i dzięki ich głosom do finałowych zmagań Konkursu Piosenki Eurowizji awansowali kolejno: Donatan&Cleo, Monika Kuszyńska oraz Michał Szpak. Szczegółowe wyniki głosowania audiotele pokazały, że bez wsparcia Polonii byłoby to niemożliwe. W tym roku również postarajmy się, by reprezentantki Polski nie zabrakło w finałowych zmaganiach!

Teledysk do piosenki:

We wtorkowym półfinale Polacy mieszkający na terenie poniższych państw będą mogli głosować na naszą piosenkę:

• Szwecja
• Gruzja
• Australia
• Albania
• Belgia
• Czarnogóra
• Finlandia
• Azerbejdżan
• Portugalia
• Grecja
• Mołdawia
• Islandia
• Słowenia
• Czechy
• Cypr
• Armenia
• Łotwa
• Hiszpania
• Włochy
• Wielka Brytania

Kim jest Kasia Moś?

Kasia Moś to artystka wszechstronna: śpiewa, komponuje, jest autorką tekstów i osobą, która za sprawą rodziców muzykę ma we krwi. Jej tata Marek to dyrygent uznanej w Polsce Orkiestry Aukso, zaś mama Joanna przez lata grała na altówce. Także jej brat Mateusz związany jest z tą dziedziną: to uzdolniony skrzypek i kompozytor, z którym Kasia współpracuje na co dzień. Nie jest związana z żadną wytwórnią muzyczną i jak sama podkreśla, stara się podążać własną, niezależną od nikogo ścieżką kariery. Pomaga jej w tym gruntowne wykształcenie muzyczne: ukończyła szołę muzyczną w Bytomiu oraz Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez lata pobierała również lekcje śpiewu u Elżbiety Chlebek.

Do tej pory współpracowała z wieloma polskimi (m. in. lider Varius Manx Robert Janson) oraz międzynarodowej sławy artystami (do tych zalicza się m. in. założycielka grupy the Pussycat Dolls Robin Antin, Kelly Osbourne, Mya i Carmen Electra oraz aktorka Eva Longoria), dzięki czemu zdobyła ogromne sceniczne doświadczenie. Koncertowała w Polsce oraz w USA. Wystąpiła podczas takich festiwali jak: SPRING BREAK, Carpathie Festiwal, Festiwal TOP TRENDY, Festiwal WOODSTOCK, 52 KFPP w Opolu oraz zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Kasia brała również udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Widzom z pewnością znana jest jako twarz kampanii reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeniowego Link 4 oraz uczestniczka trzeciej edycji programu „Must be the music”, w którego finale zajęła 3. miejsce. Do tej pory wydała jeden krążek: w 2015 r. na rynku ukazała się płyta „Inspination”, która jest owocem jej wieloletnich artystycznych poszukiwań. Powiedzenie „do trzech razy sztuka” w przypadku Kasi Moś sprawdziło się doskonale, gdyż właśnie tyle razy próbowała swoich sił w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji: w 2006 (10. miejsce), 2016 (6. miejsce) i 2017 (wygrana, w tym maksymalne noty od wszystkich 5 jurorów oraz drugie miejsce w głosowaniu widzów).

W Kijowie wykona utwór „Flashlight”, który stworzyła wspólnie z brytyjskimi oraz szwedzkimi producentami. To zwiastun drugiej płyty Kasi Moś.

Artystka wystąpi w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 9 maja z 11 numerem startowym. Przed wyjazdem do stolicy Ukrainy artystka promowała swoją piosenkę na największych eurowizyjnych wydarzenia w Amsterdamie, Londynie, Tel Awiwie, Rydze, Madrycie i na Ukrainie. Poza wykonaniem utworu na żywo, Kasia udziela również wielu wywiadów dla stacji telewizyjnych oraz portali internetowych. Już zyskała miano jednej z najbardziej przyjaznych, ciepłych i pozytywnych uczestniczek tegorocznej edycji konkursu!

 

Fot: Dominika Cuda

2 0 2315 26 kwietnia, 2017 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 26 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.