Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Konsultacje polsko-fińskie w Helsinkach
Posted by

Konsultacje polsko-fińskie w Helsinkach

Konsultacje polsko-fińskie w Helsinkach z udziałem wiceministra Marka Ziółkowskiego

Wśród głównych tematów rozmów z Anne Sipiläinen, podsekretarz stanu w MSZ Finlandii znalazła się polityka wschodnia i kwestie bezpieczeństwa.

Za główne wyzwanie wobec rosnącego napięcia we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej obie strony uznały utrzymanie jedności państw członkowskich Unii Europejskiej oraz sojuszników w ramach NATO, szczególnie pięciu głównych zasad (tzw. guiding principles) dotyczących relacji UE-Rosja, które zostały potwierdzone podczas Rady ds. Zagranicznych w marcu 2016 roku. Wiceminister Ziółkowski i Podsekretarz Sipiläinen zgodzili się również, że kluczowa jest lepsza koordynacja państw członkowskich wobec coraz bardziej agresywnej dezinformacji prowadzonej przez Rosję.

Rozmówcy ocenili kierunki rozwoju polityki zagranicznej Rosji po wyborach prezydenckich w USA oraz wpływ wyniku tych wyborów na perspektywy bezpieczeństwa regionalnego. Spotkanie było też okazją do przedyskutowania przyszłości polityki Partnerstwa Wschodniego oraz pomysłów na jej modernizację w perspektywie szczytu PW zaplanowanego w listopadzie 2017 roku w Brukseli.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: msz.gov.pl

1 0 794 10 marca, 2017 Finlandia - news, News, Polityka 10 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.