Kopenhaskie kino Cinemateket zaprasza na East by Southeast

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Kopenhaskie kino Cinemateket zaprasza na East by Southeast
Posted by

Kopenhaskie kino Cinemateket zaprasza na East by Southeast

Przegląd kina środkowoeuropejskiego w Kopenhadze

 

Kopenhaskie kino Cinemateket zaprasza na czwartą edycję festiwalu filmowego East by Southeast. W ramach tegorocznego przeglądu pokazany zostanie film „Obywatel”, do którego wprowadzenie wygłosi reżyser Jerzy Stuhr.

W drugiej połowie października Duński Instytut Filmowy/Cinemateket zaprasza kopenhaskich widzów na pokazy 11 najlepszych nowych filmów z Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach festiwalu duńska publiczność będzie miała okazję obejrzeć filmy m.in. z Polski, Węgier, Czech, Rumunii, Albanii i Chorwacji. Wielu pokazom towarzyszyć będą spotkania z reżyserami, recepcje itd. W dniu 17 października słynny polski aktor i reżyser, Jerzy Stuhr, opowie przed pokazem o swoim filmie „Obywatel”, a po projekcji spotka się z publicznością.

Przegląd filmowy East by Southeast, którego pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku, stał się istotnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Kopenhagi. Prezentuje najnowsze i najciekawsze produkcje fabularne i dokumentalne z szeroko pojętego obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, przybliżając duńskim widzom rzadko w Danii goszczące filmy krajów naszego regionu oraz sam region. Festiwal jest od samego początku wspierany przez Ambasadę RP w Kopenhadze.

East by Southeast:

16 października – 4 listopada 2015

Cinemateket, Gothersgade 55, Kopenhaga K

Bilety i więcej informacji na cinemateket.dk / tel. 3374 3412.

”Obywatel” („Citizen”):

Sobota, 17 października o godz 19.00 (wprowadzenie do filmu reżyser Jerzy Stuhr, spotkanie z reżyserem i recepcja po filmie).

Drugi pokaz 3 listopada o godz. 19.15.

Źródło: kopenhaga.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 743 16 października, 2015 Dania - kalendarium, Kalendarium, Kultura i sztuka, News 16 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.