Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Masz komornika za długi? Zatrzymaj egzekucję i odzyskaj pieniądze! Zobacz jak to zrobić.
Posted by

Masz komornika za długi? Zatrzymaj egzekucję i odzyskaj pieniądze! Zobacz jak to zrobić.

Jeśli toczy się wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne (komornicze) to nie jesteś bez szans! Masz możliwość uchylenia egzekucji, a nawet odzyskania pieniędzy! Jak to zrobić? Gdzie udać się po fachową pomoc prawną na etapie egzekucji komorniczej? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

Kiedy mogę zatrzymać komornika?

Osoby, wobec których toczy się egzekucja komornicza z powodu długów dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Jakie?

Pierwsza grupa to osoby, które zaniedbały swoje sprawy sądowe i odbierając pisma z sądu nie reagowały w terminach ustawowych. Chodzi mianowicie o osoby, które nie zrobiły nic, a otrzymały takie pisma z sądu jak:

 1. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym
 2. nakaz zapłaty z e-sądu w EPU
 3. nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym
 4. wyrok zaoczny

Druga grupa to osoby, które nic nie wiedziały o postępowaniu sądowym, a nagle w ich życiu pojawił się komornik. To możliwe, bowiem już od kilkudziesięciu lat w polskim porządku prawnym funkcjonowała fikcja doręczenia.

UWAGA! Sądowe nakazy zapłaty wydawane są na posiedzeniach niejawnych. Oznacza to, że powód (np. bank, firma pożyczkowa czy windykacyjna) oraz pozwany nie są obecni w sądzie, a sędzia wydaje orzeczenie w zaciszu własnego gabinetu na podstawie dostępnych dokumentów albo twierdzeń zawartych w pozwie.

Kiedy jednak osoba pozwana może nie wiedzieć o tym, że wobec niej toczyło się postępowanie sądowe? Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Oto najczęściej występujące:

 1. zmiana adres zamieszkania – występuje najczęściej w sytuacji wyprowadzenia się ze starego miejsca zamieszkania i przeprowadzenia się do nowego miejsca zamieszkania, ale bez zmiany adresu zameldowania;
 2. zmiana nazwiska – występuje zazwyczaj podczas zawarcia związku małżeńskiego albo powrotu do poprzedniego nazwiska po rozwodzie;
 3. wyjazd za granicę – dotyczy to osób, które nie zgłosiły we właściwym, polskim urzędzie stanu cywilnego faktu wyjazdu za granicę i utrzymaniu w kraju miejsca zameldowania.

PAMIĘTAJ! Miejsce zamieszkania nie musi być równoznaczne z miejscem zameldowania. A to właśnie miejsce Twojego faktycznego mieszkania jest ważne i na ten właśnie adres sąd powinien wysyłać wszystkie pisma i orzeczenia.

Kiedy mogę uchylić egzekucję komorniczą?

Jeśli zostałeś pozwany do sądu o zapłatę długu, a cała korespondencja była wysyłana:

 1. na nieprawidłowy, nieaktualny adres albo,
 2. na nieprawidłowe lub nieaktualne imię i nazwisko

to masz ogromne szanse na zatrzymanie egzekucji komorniczej! Mało tego, możesz finalnie nie tylko zatrzymać komornika, ale też odzyskać zabrane w toku egzekucji pieniądze! Jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj dalej.

Gdzie zgłosić się o pomoc w zatrzymaniu komornika?

Niestety, ale niewiele jest kancelarii prawnych, które posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie uchylania prawomocnych nakazów zapłaty i zatrzymywaniu egzekucji komorniczych. Jednak dużo pozytywnych komentarzy oraz relacji płynie od osób, które korzystały już z pomocy Kancelarii EUROLEGE. Ponad 3000 wygranych spraw sądowych i ponad 5000 spraw na biegu robi wrażenie i zdecydowanie budzi zaufanie.

Dlatego jeśli macie Państwo problemy z komornikiem zachęcamy do korzystania z pomocy Kancelarii EUROLEGE.

Jak zlecić sprawę do BEZPŁATNEJ ANALIZY?

Zgłoszenia swoich spraw komorniczych możecie Państwo dokonywać:

 1. wysyłając opis swojej sprawy na maila: kontakt@eurolege.pl
 2. wysyłając opis swojej sprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
 3. wysyłając zgłoszenie swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/
 4. dzwoniąc pod numer: 530 333 130

6 0 691 15 kwietnia, 2020 Biznes, News 15 kwietnia, 2020

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.