Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ministerstwo Sportu i Turystyki – budżet na 2017 rok
Posted by

Ministerstwo Sportu i Turystyki – budżet na 2017 rok

Ministerstwo Sportu i Turystyki stawia na infrastrukturę. Budżet na 2017 rok to ponad 440 mln zł

Aktywne i zdrowe społeczeństwo to główny cel działań Ministerstwa Sportu i Turystyki, dlatego wspieramy niemal każdy rodzaj inwestycji sportowych i skupiamy się na budowie obiektów wielofunkcyjnych, które są odpowiedzią na lokalne potrzeby Polaków. W roku 2016 przeznaczyliśmy na inwestycje 433 mln zł, dofinansowując m.in. wielofunkcyjne hale sportowe, skateparki, boiska, pływalnie, siłownie plenerowe, sale gimnastyczne czy korty tenisowe. W bieżącym roku zwiększamy budżet. Startujemy z kwotą 443 mln zł.

Obecnie trwają przygotowania, przetargi, remonty, przebudowy, budowy lub odbiory kolejnych obiektów sportowych, na które Minister Sportu i Turystyki ogłosił pięć programów inwestycyjnych:

 • Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – typowa infrastruktura szkolna,
  w szczególności sale gimnastyczne i hale sportowe oraz boiska,
 • Program modernizacji infrastruktury sportowej – modernizacje obiektów (innych niż lekkoatletyczne) użytkowanych przez kluby sportowe,
 • Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – obiekty lekkoatletyczne z bieżnią okrężną, w szczególności zgodne z wariantami programu lekkoatletycznego,
 • Program rozwoju infrastruktury ponadlokalnej – pozostałe inwestycje, najlepiej
  o ponadlokalnym zasięgu oddziaływania, w tym w szczególności: kryte pływalnie, kryte lodowiska, pełnowymiarowe boiska piłkarskie, infrastruktura klubów wioślarskich, kajakowych i żeglarskich, „wielofunkcyjne strefy aktywności” (kompleksy obiektów o przeznaczeniu międzypokoleniowym),
 • Program rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – inwestycje istotne
  z punktu widzenia rozwoju bazy sportowej dla sportu wyczynowego w Polsce.

Poza „flagowym” programem inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu mamy szereg mniejszych programów umożliwiających m.in. uzyskanie dofinansowania budowy i modernizacji infrastruktury, poprawę warunków do uprawiania sportu szkolnego oraz zwiększenie dostępu do obiektów lekkoatletycznych. 1 marca rozpoczął się nabór do Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej z budżetem 90 mln zł, a zakończył się nabór do Programu modernizacji infrastruktury sportowej (termin naboru upłynął 28 lutego), do którego wpłynęło 249 wniosków na kwotę 216 mln zł.

Nowe programy mają pozwolić efektywniej i elastyczniej reagować na potrzeby w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej. Promujemy obiekty ogólnodostępne, wielofunkcyjne, efektywne sportowo i dobrze wpisujące się w charakter miejsca i przestrzeni.

 

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: msport.gov.pl

1 0 985 13 marca, 2017 News, Polska - news, Sport 13 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.