Monika Mączka - biografia

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Monika Mączka – biografia
Posted by

Monika Mączka – biografia

Monika Mączka – biografia

 

Monika Mączka urodziła się w Szczecinie, w Holandii mieszka od 2007 roku. Jest absolwentką Technikum Fryzjerskiego w Szczecinie, gdzie uzyskała tytuł Technika Fryzjerstwa oraz absolwentką kursu mistrzowskiego, uzyskując tytuł Mistrza a także kursu pedagogicznego, umożliwiającego jej szkolenie uczniów w zawodzie fryzjera.

Jest osobą niezwykle utalentowaną, ambitną, ciężko pracującą i zdeterminowaną w realizacji założonych planów i celów. Takie postawy jak odwaga, przedsiębiorczość, kreatywność oraz przede wszystkim odpowiedzialność, wykształtowała już będąc 10-letnia dziewczynką. Jako najstarsza z dzieci musiała szybko dorosną, aby stać się odpowiedzialną nie tylko za siebie, ale również za swoje młodsze rodzeństwo.

Pomimo bardzo trudnych warunków rodzinnych, tragicznych przejść jak utrata rodzeństwa , ukochanego brata i siostry, nieugięcie dążyła do zrealizowania swoich marzeń oraz wykreowania jedynego w swoim rodzaju ,niepowtarzalnego stylu. Ukończyła z wyróżnieniem powyższą edukacje, co było potwierdzeniem jej talentu i pasji do fryzjerstwa.

Swoją karierę rozpoczęła w 1996 roku. Już w wieku 17 lat reprezentowała miasto Szczecin na Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii Fryzury ślubne, gdzie została ponownie wyróżniona. W konkursach czuje się jak ryba w wodzie. Następnym wyzwaniem było rozpoczęcie pracy w jednym z najbardziej ekskluzywnych salonów w swoim regionie, w Międzyzdrojach, w Hotelu Amber Baltic, gdzie współpracowała z najlepszymi fryzjerami w branży a klientami były gwiazdy estrady, politycy oraz celebryci. Tu dostrzegł jej talent znany fotograf z Paryża, co zaowocowało wizytą na Światowych Mistrzostwach Fryzjerstwa w Paryżu połączoną z sesjami studyjnymi. Efektem tych sesji były stylizacje fryzur, które ukazywały się regularnie w paryskich katalogach mody.

W 2008 roku, po intensywnej nauce języka holenderskiego, podjęła pracę w salonie fryzjerskim Hairstyling Rimmelzwaan , nostryfikowała swoje kwalifikacje i dyplomy, uzyskując najwyższy tytuł fryzjerski -Topstyliste. Następnym sukcesem w tym samym roku był udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Wella, “Fashion Week Milan”, gdzie Monika zdobyła II miejsce. Nagrodą od szefa salonu Rimmelzwaan, Marco, była niespodzianka – nożyczki marzeń – 8 par strzygących jednocześnie, która była wielkim wyróżnieniem oraz następnym krokiem do wyeksponowania swojego stylu.

Rok 2010 był rokiem dużych zmian. Monika przeprowadziła zmianę wystroju wnętrza salonu od A do Z, z czego była bardzo dumna. Satysfakcji dodał fakt, iż doświadczenie i praktyka zaowocowały pięknym wnętrzem, wspaniałą atmosferą, wyróżnieniem “Pluim voor vernieuwende kapper” oraz nominacją i wygraną jednego z klientów w wyborach prezydenckich.

W roku 2012 Monika zostaje praktycznym nauczycielem nauki zawodu i szkoli uczennice z całego świata, przekazując swoją wiedzę następnym pokoleniom, co sprawia jej niesamowitą satysfakcję. Rok 2012 to również rok nominacji do jednego z najważniejszych projektów firmy Wella, który w maju 2013 roku skończył się pomyślnie tytułem Master Expert Color.

W 2013 roku salon Rimmelzwaan, w którym pracuje do dzisiaj, zdobył tytuł “De leukste kapsalon van het jaar” w regionie Leidschendam –Voorburg, co było ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla salonu, ale również osobiście dla Moniki.

Ze względu na pracowitość, wspaniały warsztat i umiejętności społeczne, w 2013 roku została zauważona przez placówkę edukacyjną ROC Mondriaan w Hadze, gdzie dodatkowo pełni funkcje egzaminatora fryzjerskiego do dnia dzisiejszego.

Jej pasją jest również prawo pracy, które namiętnie zgłębia, dzieląc się wszelkimi nowinkami i ustawami z osobami pracującymi na terenie Holandii, mającymi problem z tego typu zagadnieniami. W wolnych chwilach również pisze książkę autobiograficzną, o której będzie można usłyszeć już w niedługim czasie. Monika chętnie dzieli się z innymi doświadczeniami zdobytymi podczas swojej kariery zawodowej i może być wielką inspiracją dla ludzi, którzy przyjechali do Holandii w poszukiwaniu lepszego jutra. Jest jasnym dowodem na to, że trzeba mieć ambicje, plany oraz marzenia i realizować je pomimo wszystko.

Jej motto życiowe brzmi: “Swoje życie możesz ułożyć jak fryzurę lub bukiet kwiatów – pięknie i efektownie”.

Monika Mączka – MASTER COLOR EXPERT

Monika Mączka – Mistrz Fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem oraz wrodzona upartością dążenia do celu zdobywała wiedzę w Polsce i zagranica. W roku 2013 została nominowana przez Wella Nl do Master Color Expert Traject.

Po przejściu ciężkich egzaminów została wybrana do ścisłej 15 najlepszych kolorystów w Holandii.

W czasie trwania półrocznego trajektu, między innymi egzaminów na temat psychologii, chemii-składników oraz specjalistycznych procesów koloru.

Monika jako jedyna Polka w Holandii została zakwalifikowana do ścisłego finału zdobywając tym samym w/w tytuł.

Jest ona również nauczycielem praktycznej nauki zawodu, przekazując tym samym swoja wiedzę uczniom z całego świata. Jako nauczycielka jest bardzo wymagająca i ostra , dlatego też przez swoich podopiecznych, nazywana jest ” Razor Hairdresser- Brzytwa Fryzjerstwa”.

Pochwalić się wieloma sukcesami we fryzjerstwie nie tylko na arenie polskiej ale również zagranicznej. Ponadto p. Monika wyróżnia się niezawodna intuicją, empatią i dbałością o dobre kontakty z ludźmi.

Jestem pewna, iż wiele Polek i Polaków zapoznawszy się z jej osobą, może śmiało brać z niej przykład, ponieważ warto nieustannie się kształcić, wierząc we własne możliwości oraz dbać o swój własny wizerunek i budowanie wspaniałych relacji z klientami.

Moim celem jest zapoznanie państwa z osoba p. Moniki, pomoc w wypromowaniu i zdobyciu jak największej liczby głosów w październikowym głosowaniu internetowym. Moim zdaniem pomogłoby to też w promowaniu naszego kraju i naszych rodaków.

3 0 307 09 maja, 2016 Ciekawostki, News Maj 9, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.