Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Morsy z Polski za kołem podbiegunowym
Posted by

Morsy z Polski za kołem podbiegunowym

MORSY ZE SZCZECINA I POLIC ZA KOŁEM PODBIEGUNOWYM

Po roku przygotowań 30-osobowa grupa ze Szczecińsko-Polickiego KlubuMORSY” wyjeżdża do Norwegii na morsowanie pod zorzą polarną. Jadą do Tromso, z przystankiem w Oslo. Pomysł wyjazdu zrodził się podczas obchodów 10-lecia klubu, kiedy to znany kajakarz Aleksander Doba zmotywował Morsów do realizacji marzeń. Od tego momentu zaczęły się poszukiwania miejsca z jak najbardziej lodowatą wodą. Wybór padł na miejscowość Tromso, gdzie oprócz fiordów na środku wyspy jest zamarznięte jezioro.

Prezes Klubu mówi: mamy nadzieję, że przy pomocy lokalnych Morsów uda nam się wyrąbać na nim krę i wykąpiemy się w prawdziwym przeręblu. Chcieliśmy pojechać w ten rejon z tego względu, że Morze Norweskie jest czterokrotnie bardziej słone od Bałtyku, więc się spodziewamy, że znajdziemy miejsce, w którym temperatura wody będzie niższa od zera i w ten sposób nasze morsowe doznania będą bardziej ekstremalne.

morsy-szczecin

Oprócz ekstremalnych kąpieli morsy spotkają się z władzami Oslo i Tromso aby przekazać drobne upominki od władz Polic i Szczecina. Dodatkowo w planach jest spotkanie z regionalnymi morsami oraz kilka wycieczek fakultatywnych m.in. przejazd skuterami śnieżnymi i zaprzęgiem reniferów.

Koszty wyprawy uczestnicy pokryli sami, dołożyli się też sponsorzy, wśród których głównym jest Gmina Police, która mocno wsparła morsów, dzięki czemu wszyscy uczestnicy wyprawy będą wyposażeni w jednolite stroje.

Wylatujemy w sobotę 18 lutego do Oslo, a 2 dni później do Tromso. w obu miejscach będziemy kąpać się we fiordach i korzystać z uroków Norwegii.

W Oslo planujemy kąpiel w sobotę około 16:00 na plaży za operą www.goo.gl/maps/noypi9CtXRB2 a w niedzielę około 15:30 na plaży Huk na wyspie Bygdoy www.goo.gl/maps/sx17ky7mXqT2

W Tromso zatrzymamy się w Sydspissen Hotell i codziennie będziemy moczyć się na pobliskiej plaży www.goo.gl/maps/zpaE5FfWMWp i w jeziorze Prestvannet. Liczymy na pomoc polonusów w wyrąbaniu przerębla w zamarzniętym jeziorze 🙂

Zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania i na kąpiele.

morsy-norwegia

Ireneusz Kowieski
Prezes Zarządu
tel. 601 77 25 75
www.morsy.szczecin.pl
www.facebook.com/morsy.szczecin/
Stowarzyszenie Szczecińsko-Policki Klub „MORSY” im. Zbyszka Ulatowskiego
KRS 0000251482

 

Fot: morsy.szczecin.pl

1 0 657 17 lutego, 2017 News, Norwegia - kalendarium, Polska - news, Turystyka 17 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.