Mrożek - obchody Roku Filmu Polskiego na Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Mrożek – obchody Roku Filmu Polskiego na Islandii
Posted by

Mrożek – obchody Roku Filmu Polskiego na Islandii

MROŻEK. Życie warte jest życia

W ramach obchodów Roku Filmu Polskiego na Islandii 2016 oraz październikowego festiwalu literackiego Reykjavik Reads w sali kinowej Hotelu Marina w Reykjaviku został zaprezentowany film Pawła CharyMrożek. Życie warte jest życia„.

Życie prywatne Sławomira Mrożka, było zawsze pieczołowicie chronione. Poza żoną nikt nie miał do niego dostępu. Paweł Chara pełnił funkcję osobistego sekretarza Sławomira Mrożka, mieszkał w jego gabinecie, towarzyszył mu w podróżach, odwiedzinach przyjaciół oraz uczestniczył w pracy zawodowej.

Paweł Chara pracował z Mistrzem od 2011 roku, a efektem lat starań jest album, film oraz wystawa fotograficzna, którą mogliśmy podziwiać w Reykjaviku w styczniu 2015 roku.

W dniach 18-20 października prezentowane były fotografie oraz film paradokumentalny, przedstawiający autora „Emigrantów” w sytuacjach osobistych, wkraczających na obszar prywatności, którą pisarz tak bardzo chronił.

Projekcja filmu oraz spotkanie z reżyserem Pawłem Charą odbyły się we wtorek 18 października 2016 r. o godzinie 18:00 w Hotelu Marina.

Prapremiera filmu odbyła się w październiku 2015 roku w Teatrze Polskim w Warszawie.

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/1786047391654082/%E2%80%8B

 

Źródło: Ambasada RP w Reykjawiku (reykjavik.msz.gov.pl)
Fot: reykjavik.msz.gov.pl

3 0 940 02 listopada, 2016 Islandia - news, Kultura i sztuka, News 2 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.