Najbardziej innowacyjne kraje na świecie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Najbardziej innowacyjne kraje na świecie
Posted by

Najbardziej innowacyjne kraje na świecie

Oto najbardziej innowacyjne kraje na świecie

 

Innowacyjne technologie są kluczowym elementem do rozwoju gospodarki i jej konkurencyjności, przyczyniając się do wzrostu wydajności oraz stwarzając firmom dogodne i preferencyjne warunki rozwoju.

Global Competitiveness Report wydany przez The World Economic Forum poddaje ocenie 144 światowe gospodarki pod kątem różnych mierników innowacyjności – między innymi jakości instytucji naukowo-badawczych, czy wydatków na badania i rozwój (B+R).

Z obrazu przedstawionego w raporcie najbardziej innowacyjnym krajem okazuje się Finlandia, zaraz po niej Szwajcaria. W pierwszej 10 znalazły się również 3 inne Europejskie kraje: Niemcy (6), Szwecja (7) i Holandia (8).

 

Źródło: stockholm.trade.gov.pl
Fot: stockholm.trade.gov.pl

2 0 2366 19 maja, 2016 Ciekawostki, News Maj 19, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.