Największa duńska firma z branży teleinformatycznej w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Największa duńska firma z branży teleinformatycznej w Polsce
Posted by

Największa duńska firma z branży teleinformatycznej w Polsce

Duński lider branży IT wchodzi na polski rynek

 

Jeszcze w tym roku KMD, największa duńska firma z branży teleinformatycznej, otworzy biuro w Polsce. KMD od ponad 40 lat dostarcza usługi informatyczne na potrzeby rządu i samorządów lokalnych w Danii, a także firm z sektora prywatnego. Teraz, dzięki nowej lokalizacji, duński gigant nie tylko stworzy nowe miejsca pracy dla polskich specjalistów, ale też przekaże im swoje bogate doświadczenie i znajomość branży.

Wejście KMD na nasz rynek oznacza nowe perspektywy rozwoju dla polskich informatyków, programistów, kierowników projektu i innych specjalistów w wyjątkowym i dynamicznym środowisku zawodowym. Co więcej, przedstawiciele firmy chętnie podzielą się swoją dogłębną wiedzą i doświadczeniem, a także przyczynią do promocji innowacyjnego podejścia do obsługi sektora publicznego na polskim rynku.

KMD, założona w 1972 roku przez grupę samorządów lokalnych, jest obecnie prywatnym przedsiębiorstwem, największą duńską firmą z branży IT. Zatrudnia około 3 tysięcy pracowników w oddziałach na terenie całej Danii, a roczny dochód przekracza 640 milionów euro. Właścicielami firmy są Advent International (fundusz typu private equity) oraz Sampension (duński fundusz emerytalny). KMD koncentruje się na świadczeniu usług dla sektora publicznego, dzięki czemu duńskie państwo opiekuńcze należy do najlepiej zarządzanych i najbardziej wydajnych na świecie, na najwyższym poziomie cyfryzacji. Oferta firmy obejmuje outsourcing, narzędzia zarządzania przypadkami, zarządzanie aplikacjami, chmury obliczeniowe, a także tworzenie dedykowanych systemów do obsługi płatności, głosowania i administracji oraz zarządzanie nimi.

KMD to przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie. Aktywnie działa w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, dąży do równouprawnienia w miejscu pracy, ściśle przestrzega zasad postępowania w procesie pozyskiwania towarów i usług od zewnętrznych dostawców oraz wspiera zarówno osoby starsze, jak i młodzież z trudnych środowisk. Promocja takich pozytywnych praktyk może okazać się dodatkowym plusem obecności KMD na polskim rynku.

— Cieszy nas perspektywa pracy w Polsce. Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z profesjonalizmem polskich specjalistów z branży informatycznej przyniesie jak najlepsze rezultaty. Mamy nadzieję, że w nowym środowisku będziemy mogli się rozwijać, w zamian oferując dogłębną znajomość sektora publicznego. Myślę, że nasza korzystna dla obu stron współpraca będzie stale się pogłębiać — mówi Jens Brinksten, Dyrektor Nearshore Services/CEO w KMD Poland.

Filozofia działalności KMD w Polsce opiera się na współpracy z najbardziej kompetentnymi przedstawicielami branży. Firma stawia na ludzi oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy, priorytetem było więc znalezienie biura, które przyciągnie potencjalnych pracowników. Obiekt polecony przez DTZ jest dostępny wszystkimi środkami transportu, a koncepcja przestrzenna bazuje na rozwiązaniach przyszłości. Dzięki najwyższej klasy umeblowaniu i sprzętowi, przestrzeni do odpoczynku oraz innym udogodnieniom biuro zaspokaja wszelkie potrzeby personelu. Wszystkie rozwiązania zaprojektowano dla maksymalnej wygody pracowników, co pozytywnie wpłynie na ich kreatywność oraz innowacyjność.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

1 0 1776 11 maja, 2015 Biznes, News Maj 11, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.