Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

Nie przegap swojej szansy w Norwegii!
Posted by

Nie przegap swojej szansy w Norwegii!

Norwegia ma bardzo silną gospodarkę, pozytywne perspektywy, jest światowym liderem w dziedzinie informacji. Do tego ma stabilne i przejrzyste środowisko polityczne. Infrastruktura publiczna jest dobrze zorganizowana i ma wysoką jakość. Ludność ma ogromną siłę nabywczą, a siła robocza jest świetnie wykwalifikowana. A otoczenie biznesu pachnie stabilnością.

Szansa po norwesku (?)

Nie przegap swojej szansy i nie powierz translacji dokumentów swojej firmy osobom, które nie odznaczają się pełnym profesjonalizmem. Potrzebujesz tłumacza specjalizującego się w języku norweskim? Zgłoś się do renomowanego biura tłumaczeń. To jeden z tych kroków, który sprawi, że już zawsze będzie chciał pracować tylko z najlepszymi. Skorzystaj z oferty Supertlumacz.pl – tłumaczenia norweski!

Norwegia ma ogromny potencjał wzrostu w usługach i branżach opartych na wiedzy, tj.: technologie informacyjne i komunikacyjne. Najlepsze możliwości biznesowe to dobra konsumpcyjne, technologie informacyjne i komunikacyjne, usługi budowlane i korporacyjne.

Liczne kontrakty są przyznawane w norweskich projektach dotyczących ropy i gazu. Krajowy rynek jest ograniczony, ale Norwegia może być atrakcyjną bazą dla operacji rynkowych w krajach nordyckich, bałtyckich i zachodniej Rosji.

Oczywiście myśląc o inwestycji w tym regionie należy wziąć też być świadomym jej słabych stron. A ma swoje minusy, oto najważniejsze z nich:

 • gospodarka zależy od ceny ropy,

 • znajduje się poza szczytem swoich możliwości w produkcji ropy,

 • geograficznie jest odizolowana od niektórych części kraju,

 • wydatki w obszarach transportu, logistyki i infrastruktury telekomunikacyjnej są bardzo wysokie,

 • posiada stosunkowo surowe przepisy w dziedzinie zatrudnienia,

 • koszty wynagrodzenia są tu jednymi z najwyższych.

Rząd federalny utrzymuje otwartą i dość przyjazną pozycję wobec zagranicznych inwestorów i ich inwestycji na terenie Norwegii. Nie oferuje jednak żadnych istotnych zachęt podatkowych dla inwestorów (zagranicznych i krajowych). Niektóre świadczenia, tj. np.: niższe składki na ubezpieczenie społeczne, niższe stawki podatkowe i dodatkowe odliczenia dla osób fizycznych – dotyczą inwestycji dokonywanych w mniej zaludnionych obszarach na północy Norwegii. Niektóre istniejące standardy i praktyki mogą w niewielkim stopniu faworyzować inwestorów norweskich, skandynawskich lub EOG.

Innovation Norway jest agencją rządową, której zadaniem jest pomoc przedsiębiorstwom poprzez oferowanie finansowania za pośrednictwem norweskich kontraktów na badania przemysłowe i badania.

Specjalne ograniczenia obowiązują w następujących sektorach:

 • nabywanie wodospadów, prawa do zasilania i prawa wydobywcze,

 • nabywanie gruntów, nieruchomości i dzierżaw długoterminowych,

 • nabywanie gruntów rolnych i lasów,

 • zakup ponad 10% kapitału akcyjnego norweskiej instytucji finansowej,

 • bezpośrednie inwestycje w poszukiwania i wydobycie ropy naftowej podlegają licencji rządowej.

Jeśli chodzi o kryzys finansowy, polityka fiskalna była dotychczas bardzo silna. Jednak ze względu na straty poniesione przez fundusz emerytalny w 2009 roku rząd stał się dość ostrożny w swoich ruchach.

W międzynarodowym środowisku chlebem powszednim jest sytuacja, w której firmy współpracują z profesjonalnymi biurami tłumaczeń zajmującymi się całością translacji na ich potrzeby. Wysokiej jakości przekład z polskiego na język norweski to pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Zainwestuj w Norwegię

Inwestuj w rolnictwo w Norwegii

Jedną z najważniejszych działalności biznesowych prowadzonych przez norweskie rodziny było i nadal jest rolnictwo. Zagraniczne rodziny przeprowadzające się do Norwegii mogą również prowadzić taką dochodową działalność.

Obrót środkami pieniężnymi w Norwegii

Fundusze ETF w Norwegii (Exchange Trade Funds) są uważane za łatwą metodę inwestycyjną. Przedsiębiorcy z zagranicy korzystają tutaj z niskich opłat za zarządzanie i mają dostęp do zróżnicowanej grupy papierów wartościowych z wszystkich znaczących sektorów w Norwegii.

Inwestycje w sektorze naftowym w Norwegii

Norwegia ma wyjścia na Morze Północne i liczne możliwości odkrywania i czerpania korzyści z istniejącej ropy naftowej. Obecnie sektor naftowy oferuje wiele możliwości inwestowania dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych tą dziedziną. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Norwegia jest uważana za drogi kraj, ale potężny ze względu na bogate zasoby ropy i gazu.

Zadbaj o profesjonalne translacje dokumentów i innych materiałów dla twojej firmy. Dobry przekład z języka polskiego na norweski lub norweskiego na polski to podstawa sprawnej komunikacji.

Fot: supertlumacz.pl

Źródło: napisane przez Biuro Tłumaczeń Supertlumacz.pl

7 0 3294 13 czerwca, 2018 Biznes, News, Norwegia - news 13 czerwca, 2018

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.