Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

Norwegia – jakie miejsca warto zobaczyć
Posted by

Norwegia – jakie miejsca warto zobaczyć

Każde wakacje na których byłeś, były do siebie zbyt podobne? Powielał się na nich schemat: plaże, piasek, palmy i gorący klimat? Tym razem chcesz czegoś zupełnie innego, czegoś co jeszcze nieznane, chcesz obcować z naturą, poznawać całkiem nowe miejsca? Mamy dla Ciebie pomysł na – Norwegię.

Norwegia to przepiękny kraj. Cudowne fiordy, wodospad i malownicze krajobrazy. Zanim jednak wyruszysz w podróż, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami.

Niezbędne ubezpieczenie do Norwegii – jakie wybrać?

Karta EKUZ jest już wszystkim turystom doskonale znana, zapewnia ona skorzystanie w razie potrzeby z podstawowych usług medycznych. Niestety leczenie w Norwegii nie należy do najtańszych. Lekarstwa prawie wszystkie są płatne, pacjent musi zapłacić także za korzystanie z materiałów użytych do leczenia. Dlatego wybierając się do Norwegii dopasuj najlepsze ubezpieczenie za granicą, które pokrywa wszystkie koszty leczenia. Dodatkowe świadczenia często też pokrywają koszty związane z kradzieżą lub zniszczeniem bagażu. Oferty ubezpieczycieli są bardzo atrakcyjne i wbrew pozorom niedrogie, wystarczy tylko przejrzeć kilka propozycji i podjąć ostateczną decyzję. A wówczas na wakacjach możesz spać spokojnie.

norwegia-kiosk-polis

Najciekawsze miejsca do zobaczenia w Norwegii

1. Preikstolen

To punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Norwegii. Jest to klif o wysokości 604 m położony nad Lysefjorden. Całkowicie płaski wierzchołek gromadzi tu wielu turystów, każdy chce stanąć na brzegu klifu, by ujrzeć zapierający dech w piersiach wprost nie do opisania widok. Miejscowi twierdzą, że za jakiś czas skała odpadnie i runie prosto do fiordu, co spowoduje zalanie miasta, jednak nie odstrasza to podróżników, a wręcz przeciwnie. Każdego roku jest ich tutaj coraz więcej.

2. Geirangerfjorden

Ten obszar Norwegii jest zarejestrowany jako krajobraz fiordu zachodnio-skandynawskiego, umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu piękny wodospad „siedmiu sióstr” o którym legenda głosi, że są to warkocze owych sióstr, które były pannami. Ten cudny widok można zobaczyć np. podczas rejsu statkiem po Geirangenfjorden.

kioskpolis

3. Lofty

Przyciągają każdego miłośnika połowu ryb zwłaszcza dorsza, właśnie to zajęcie jest głównym źródłem utrzymania tutejszej ludności. Loften to przede wszystkim piękne drewniane domki, głębokie fiordy oraz góry. Nazwa Loften w tłumaczeniu oznacza łapę rysia to właśnie w takim kształcie jest też wyspa.

4. Oslo

Jest tu wiele interesujących miejsc do zobaczenia, między innymi Pałac Królewski, Teatr Narodowy, Parlament oraz Centrum Pokojowe Nobla. Symbolem stolicy jest Opera, przy której każdy turysta koniecznie musi zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych jest bez wątpienia Vigelandesparken. W tym wyjątkowym parku, zdecydowanie różniącym się od innych, znajdują się rzeźby nagich postaci, w różnych pozycjach oraz w różnym wieku. Wszystkie przedstawione rzeźby zostały wykonane tylko przez jednego artystę Gustava Vigelanda.

Czy coś jeszcze powstrzymuje Cię przed tą podróżą? Już chyba wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Norwegia to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Wystarczy tylko obejrzeć kilka zdjęć i filmów w internecie i odpowiednio zaplanować podróż, żeby zaliczyć najważniejsze zabytki.

Fot: kioskpolis.pl

7 0 3003 26 marca, 2019 News, Norwegia - news, Turystyka 26 marca, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.