Norweski dziennik „Avisa Sør-Trøndelag” opublikował sprostowanie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Norweski dziennik „Avisa Sør-Trøndelag” opublikował sprostowanie
Posted by

Norweski dziennik „Avisa Sør-Trøndelag” opublikował sprostowanie

„Avisa Sør-Trøndelag” przeprasza za zwrot „polski obóz koncentracyjny”

Redakcja norweskiego dziennika „Avisa Sør-Trøndelag” opublikowała sprostowanie i przeprosiła za użycie wadliwego kodu pamięci.

W wydaniu z 15 sierpnia 2015 r. norweski dziennik „Avisa Sør-Trøndelag” użył w recenzji filmu pt. „ The Reader” niepoprawnego zwrotu „polski obóz koncentracyjny”. Na publikację zareagowały media polonijne i użytkownicy serwisów społecznościowych a Ambasada RP w Oslo podjęła skuteczną interwencję w redakcji gazety, domagając się sprostowania.

W reakcji na interwencję 18 sierpnia na łamach dziennika zostało opublikowane sprostowanie oraz przeprosiny za błąd redakcji skutkujący użyciem wadliwego kodu pamięci.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia redakcji.

„Avisa Sør-Trøndelag” przeprasza

Otrzymaliśmy wiele komentarzy w związku z publikacją recenzji filmu pt. „The Reader” w wydaniu z dnia 15 sierpnia. Pisaliśmy tam o obozie koncentracyjnym w okolicach Auschwitz w Polsce. „Avisa Sør-Trøndelag” pragnie sprostować, że ten obóz koncentracyjny był ustanowiony przez nazistowskie Niemcy i przeprosić za nieprecyzyjne sformułowanie.

Źródło: oslo.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 858 19 sierpnia, 2015 News 19 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.