Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Obrazy Janusza Lewandowskiego w Oslo
Posted by

Obrazy Janusza Lewandowskiego w Oslo

Wystawa obrazów Janusza Lewandowskiego

Zapraszamy na wernisaż malarskiego cyklu „Inny Horyzont”, który odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2017 r. o godz.12:00. w Galerii Albin Art w Oslo.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy dzieł wybitnego malarza Janusza Lewandowskiego, które po raz pierwszy będą prezentowane w Norwegii, w Galerii Albin Art w Oslo. Janusz Lewandowski jest twórcą wielokrotnie nagradzanym, który ma w dorobku szereg wystaw międzynarodowych i krajowych. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesora Nachta Szamborskiego w 1964 roku. Studiował wspólnie ze znanym w Norwegii Ryszardem Warsińskim. Janusz Lewandowski obchodzi w 2017 roku swoje osiemdziesięciolecie, dlatego z tym większą przyjemnością zapraszamy na wystawę prezentującą cykl „Inny horyzont„.

Inny horyzont” jest uniwersalną opowieścią o przynależności, ciągłości między dawnym a nowym oraz nostalgii za atmosferą, która znika wraz ze zmierzchem. Świat artystyczny Janusza Lewandowskiego jest mocno zakorzeniony w krajobrazie, kulturze i czasie, w którym wyrastał artysta. W czasach powszechnej globalizacji, Lewandowski wplata ponadczasowe opowieści o ludzkiej kondycji w pejzaże swojego dzieciństwa na Mazowszu. Majestatyczne a zarazem proste krajobrazy są tłem dla magicznych i realnych postaci, urzekających niezwykłą malarską poetyką.

Wystawa jest czynna od 7.01.do 19.01.2017 r.

Godziny otwarcia: wt.-pt. 15:00-20:00, sob.- niedz. 12:00-16:00

Holtegaten 2b/ Briskebyveien 42

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

1 0 1010 04 stycznia, 2017 Kultura i sztuka, News, Norwegia - kalendarium, Wydarzenia 4 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.