Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Osoby niepełnosprawne w Szwecji
Posted by

Osoby niepełnosprawne w Szwecji

Osoby niepełnosprawne w Szwecji – równość dla każdego

Szwecja dokłada wszelkich starań, aby osoby niepełnosprawne miały szansę uczestniczyć w życiu społecznym na równi z innymi, same decydować o swoim życiu i kształtować je według własnych potrzeb i uznania. Według szwedzkiego prawodastwa niepełnosprawność nie może ograniczać praw jednostki do nauki, pracy i udziału w życiu społecznym

Za obszary priorytetowe w polityce wobec osób niepełnosprawnych uznano wymiar sprawiedliwości, transport i IT. W związku z tym m.in. działania policji i prokuratury są analizowane z punktu widzenia niepełnowprawnych.

Aby umożliwić osobom niepełnosprawnym swobodne przemieszczanie się, rząd szwedzki polecił samorządom podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia różnego rodzaju udogodnień.

Internet, który stanowi ważny kanał informacyjny, ma dodatkowo gwarantować większą niezależność osób niepełnosprawnych. Już teraz bardzo wiele spraw w Szwecji można załatwić przez internet.

Do tego Szwecja stara się na wiele sposobów wyrównywać szanse osób niepełnosprawnych, oferując wsparcie i specjalne świadczenia np. dotacje na dostosowanie mieszkania do własnych ograniczeń funkcjonalnych, zasiłek na samochód, gdy korzystanie z transportu publicznego wiąże się z dużymi trudnościami, oraz pomoc przy poszukiwaniu pracy.

 

Więcej szczegółów: http://www.swedenabroad.com/ImageVaultFiles/id_34567/cf_347/Polityka_Szwecji_wobec_osb_niepe-nosprawnych.PDF

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

6 0 3537 19 października, 2016 News, Prawo, rodzina i dzieci SE, Szwecja - przewodnik, służba zdrowia SE 19 października, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.