Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Pociągiem po Szwecji
Posted by

Pociągiem po Szwecji

Polacy bardzo chętnie odwiedzają Skandynawię, a także przywożą z niej inspiracje związane z codziennym życiem. Szwecja, kraj do którego mamy najbliżej, kusi świetnym designem, dobrą kuchnią, wysokim poziomem bezpieczeństwa, a jego mieszkańcy należą do najszczęśliwszych narodów świata. Zamiast samochodem, w podróż po Szwecji warto wybrać się pociągiem, co świetnie obrazuje propozycja GoEuro.

W maju br. portal GoEuro uruchomił szwedzką wersję swojej strony. Był to kolejny krok naprzód w rozwoju platformy online do wyszukiwania połączeń kolejowych, lotniczych i autobusowych na terenie Europy,  a także zakupu biletów.. Dzięki wejściu na szwedzki rynek GoEuro może zaoferować swoim klientom wiele atrakcyjnych połączeń kolejowych i autobusowych, jak i możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb oraz rytmu zwiedzenia. Z portalem współpracują obecnie przewoźnicy SJ, Arlanda Express, MTR Express, Öresundståg, Snälltåget, Nettbuss oraz Flygbussarna. Już dziś wiadomo, że firma GoEuro dążyć będzie do rozszerzenia swojego zasięgu na pozostałych rynkach skandynawskich, dając w ten sposób możliwość dowolnego modelowania podróży po wybranych regionach. To oferta dla tych turystów i podróżników, którzy cenią sobie niezależność, spontaniczne działania i dobre ceny.

Dlaczego warto podróżować pociągiem po Szwecji?

Szwedzką kolej cechuje przede wszystkim punktualność i dobrze rozbudowana siatka połączeń kolejowych. Warto pamiętać o tym, że podróż po torach to podróż ekologiczna, ponieważ pociąg generuje mniej dwutlenku węgla do atmosfery w porównaniu z samolotem. Niewątpliwą zaletą jest także to, że dzięki przejazdom kolejowym można dotrzeć bezpośrednio do centrum danego miasta, a co za tym idzie, szybko trafić do restauracji, hotelu lub do wybranych zabytków.

6 szwedzkich miast, które warto poznać

Inspirującą propozycję (przynajmniej) kilkudniowej podróży po Szwecji, którą odbyć można właśnie pociągiem, GoEuro przedstawia na swojej stronie. Poznawanie Szwecji warto zacząć od wizyty w Sztokholmie. To stolica tego kraju, która położona jest na 14 wyspach. Przybyszy z pewnością zachwyci średniowieczne centrum. Kolejnym punktem podróży powinno być miasto Kalmar. Jego nadmorskie położenie sprawia, że jest ono nazywane letnią stolicą Szwecji. Pełne muzeów, stanowi dobre miejsce do kulturowego zaznajamiania się ze szwedzkim dziedzictwem i tradycjami. Lund ma w Szwecji opinię miasta studenckiego, które jednak zachwyca parkami i miejską zielenią. Jego centrum stanowią pełne uroku kolorowe kamieniczki. A jeśli podróż trochę nas zmęczy, wówczas można odpocząć w lokalnym ogrodzie botanicznym. Miasto Helsingborg, które stanowi kolejny punkt podróży, zachwyci doskonałą kuchnią i bliskością morza. Stąd można wybrać się promem na cały dzień do Danii. Z kolei Halmstad będzie doskonałym pomysłem dla miłośników plażowania. Najdłuższa plaża liczy sobie aż 7 km długości i nazywa się Tylösand. Przed powrotem do domu warto jeszcze zajrzeć do Göteborga. To drugie pod względem wielkości miasto w Szwecji, które pocięte jest licznymi kanałami. Dlatego właśnie najlepiej zwiedzać je z perspektywy łodzi. Szwecję dobrze odwiedzić latem. Więcej połączeń kolejowych oraz dobra pogoda umilą podróżowanie.

Więcej informacji​ na ten temat znajdziesz na: https://www.goeuro.pl/podroz/trasa-wycieczki/szwecja

 

Fot. goeuro.pl

7 0 2983 05 grudnia, 2017 News, Szwecja - news, Turystyka 5 grudnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.