Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polscy i duńscy naukowcy na DTU
Posted by

Polscy i duńscy naukowcy na DTU

Spotkanie polskich i duńskich naukowców na DTU

Duński Uniwersytet Techniczny (DTU) gościł polskie firmy i naukowców, specjalizujących się w obszarze nowoczesnych technologii bezpieczeństwa cywilnego.

Duński Uniwersytet Techniczny (DTU) gościł 15 grudnia br. polskie firmy i naukowców, specjalizujących się w obszarze nowoczesnych technologii bezpieczeństwa cywilnego, którzy spotkali się ze swoimi duńskimi odpowiednikami, aby dyskutować o możliwościach wspólnej realizacji międzynarodowych projektów, w tym z wykorzystaniem funduszy oraz programów europejskich.

DTU to czołowa i najstarsza uczelnia politechniczna w Danii, deklarująca szczególne zainteresowanie intensyfikacją współpracy naukowej z Polską, a zwłaszcza realizacją wspólnych projektów w dziedzinie bezpieczeństwa, w której Polska może pochwalić się ciekawymi osiągnięciami. Przedmiotem dyskusji była m.in. współpraca w obszarze technologii kosmicznych, IT i nowoczesnego oprogramowania dla urządzeń, robotów i maszyn do zastosowań wojskowych i bezpieczeństwa cywilnego. Ze strony polskiej w rozmowach udział wzięli m.in. przedstawiciele Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (PIAP), Politechniki Warszawskiej, Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programów Badawczych UE Polskiej Akademii Nauk. Obok instytucji badawczych w składzie delegacji znalazły się także firmy prywatne, ściśle współpracujące w zakresie badań i rozwoju technologii o podwójnym zastosowaniu, w tym WB Electronics, ITTI oraz MSP.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Wizyta na DTU – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

1 0 1049 27 grudnia, 2016 Dania - news, Nauka i badania, News Grudzień 27, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.