Polscy turyści coraz chętniej jako środek lokomocji wybierają samolot

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polscy turyści coraz chętniej jako środek lokomocji wybierają samolot
Posted by

Polscy turyści coraz chętniej jako środek lokomocji wybierają samolot

Samolotem na wakacje – ulubione kierunki wyjazdów Polaków

Polscy turyści coraz chętniej jako środek lokomocji wybierają samolot. W ubiegłym roku z usług linii lotniczych skorzystało aż 27 mln pasażerów. Największe zainteresowanie lotami samolotowymi odnotowuje się latem. W tym roku zmieniają się ulubione kierunki połączeń czarterowych – popularne dotychczas egipskie kurorty porzucamy na rzecz Riwiery Tureckiej oraz greckich wysp.

W maju blisko 15 tys. osób podróżowało do Antalyi, miasta położonego w południowo-zachodniej Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Znany kurort na Riwierze Tureckiej w szczycie sezonu turystycznego urasta do dwumilionowego miasta. Równie często na miejsce wakacyjnego wypoczynku wybieramy grecką wyspę Kos, znajdującą się na Morzu Egejskim u wybrzeży Turcji.

Po raz pierwszy na liście najpopularniejszych kierunków czarterowych znalazła się Sewilla. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie: „27 maja na Stadionie Narodowym odbył się finał Ligi Europy, w którym zagrała drużyna z Sewilli. W związku z tym ok. 50 samolotów czarterowych z hiszpańskimi kibicami na pokładzie przyleciało do Warszawy”. Po meczu osoby te wyleciały z powrotem do Sewilli. Stąd tak wysoki wynik tego miasta.

Ruch rozkładowy odbywa się bez znaczących zmian. Najpopularniejszymi kierunkami podróży pozostają Londyn, Paryż, Frankfurt, Bruksela i Amsterdam. „Do Londynu oferujemy bezpośrednie połączenia na trzy lotniska: Heathrow, Gatwick i Luton. W maju skorzystało z tego blisko 80 tys. pasażerów” – informuje rozmówca. W ostatnim czasie odnotowano szczególny wzrost liczby pasażerów lecących do Brukseli.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

5 0 857 12 sierpnia, 2016 Ciekawostki, News, Turystyka 12 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.