Polska - krajem atrakcyjnym turystycznie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polska – krajem atrakcyjnym turystycznie
Posted by

Polska – krajem atrakcyjnym turystycznie

Turystyczna Polska

 

Na swojej stronie internetowej wydawnictwo Lonely Planet ogłosiło informację, dokąd – zdaniem ich ekspertów – warto wybrać się na wakacje w 2016 r. Podział został przeprowadzony w trzech kategoriach; kraje, miasta i regiony. Wśród 10 wyróżnionych krajów (w tym tylko dwóch położonych w Europie), do odwiedzenia których namawia turystów Lonely Planet, na 7 miejscu znalazła się Polska.

Eksperci, którzy opracowali listę najciekawszych kierunków turystycznych nadchodzącego roku zdecydowali, że Polska w pełni zasłużyła na nagrodę „Best in Travel 2016″. Wśród atrakcji turystycznych naszego kraju wyróżniony został Wrocław, który szykuje się do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Kraków jako miejsce światowego spotkania młodzieży katolickiej, Wieliczka, Łódź, Szczecin, pola golfowe w Zachodniopomorskim i Białowieża. Jako wschodzącą atrakcję Polski wymieniono również festiwale muzyczne i ciekawą scenę heavy-metalową.

Specjalna nagroda przyznana Polsce przez Lonely Planet zostanie wręczona podczas uroczystości zorganizowanej w Londynie w dniu 1 listopada 2015 r.

Lonely Planet jest jednym z czołowych światowych wydawnictw, które wydaje około 120 milionów książek w 11 językach. Aktualnie firma ta posiada swoje biura w Australii, Wielkiej Brytanii, USA, Indiach i Chinach. Pracuje w nich ok. 400 osób i 200 autorów.

Więcej informacji o propozycjach firmy Lonely Planet – http://www.lonelyplanet.com/best-in-travel.

Żródło: msport.gov.pl
Fot: freeimages.com

8 0 876 24 marca, 2016 News, Turystyka Marzec 24, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.