Premier Danii w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Premier Danii w Polsce
Posted by

Premier Danii w Polsce

Premier Danii z wizytą w Warszawie

Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Danii Larsem Løkke Rasmussenem. Tematem rozmów były kwestie energetyki, w tym budowa gazociągu Baltic Pipe oraz bezpieczeństwo i dwustronna współpraca gospodarcza.

Rozmowa premier Szydło i duńskiego szefa rządu była okazją do wymiany zdań na temat budowy gazociągu Baltic Pipe. Po spotkaniu w dniu 18 kwietnia wydano wspólne oświadczenie w sprawie współpracy między rządami Polski i Danii w dziedzinie energii. „Baltic Pipe, strategiczna inwestycja, którą chcemy realizować, jest dla nas niezwykle istotna. Dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie dużo większe” – przekonywała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Danii. „Firmy duńskie z dużym zaangażowaniem i sukcesem inwestują w Polsce, a firmy Polskie w Danii. Jesteśmy ze sobą bardzo mocno gospodarczo powiązani” – podkreślała premier Szydło. Jak dodała Polska chce polepszyć warunki współpracy gospodarczej, dlatego przygotowuje pakiet rozwiązań, które pomogą inwestować firmom zagranicznym na polskim rynku.

Prezes Rady Ministrów oraz premier Rasmussen omówili także kwestię kryzysu imigracyjnego w Unii Europejskiej. Jak podkreślała premier, stanowisko Polski w sprawie zmiany mechanizmów relokacji jest niezmienne. Spotkanie polskiej premier i duńskiego szefa rządu było także okazją to rozmowy o sytuacji na Ukrainie oraz o polityce bezpieczeństwa, w tym szczytu NATO w Warszawie w 2016 r.

 

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: P. Tracz/KPRM (kopenhaga.msz.gov.pl)

4 0 1014 19 kwietnia, 2016 News, News - podział na kraje, Polityka, Polska - news Kwiecień 19, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.