Proces tworzenia państwowości Danii i Polski

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Proces tworzenia państwowości Danii i Polski
Posted by

Proces tworzenia państwowości Danii i Polski

Wikingowie, Słowianie i mnisi

Debata historyczna o roli chrześcijaństwa w procesie tworzenia państwowości Danii i Polski z udziałem dwóch niezwykłych archeologów.

Zapraszamy na debatę między dwoma niezwykłymi archeologami – jedna jest autorką bestsellerowych książek na temat Wikingów, tłumaczonych również na język polski. Prezentują one wyniki jej badań, ale jednocześnie przybliżają czytelnikowi ich świat z wciągającą dokładnością. Druga w ostatnich latach poświęciła się badaniom terenowym na Ostrowie Tumskim w Poznaniu i odkryła tam pozostałości palatium z drugiej polowy X wieku, prawdopodobnie siedziby Piastów. Znalazła także archeologiczne dowody na to, że Poznań mógł być miejscem chrztu Mieszka I.

Profesor Else Roesdahl z Uniwersytetu w Aarhus i profesor Hanna Kóčka-Krenz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dyskutować będą o początkach państwowości Danii i Polski oraz o roli przyjęcia chrześcijaństwa w tym procesie. Wydarzenia odbędzie się w salach katedry w Roskilde, w środę 30 listopada o godzinie 16:00. Gości powita biskup Peter Fischer-Møller oraz ambasador Henryka Mościcka – Dendys.

 

Środa, 30 listopada 2016, 16.00 – 17.30

Konventhuset, Domkirkestræde 10, Roskilde

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

3 0 717 30 listopada, 2016 Dania - kalendarium, Dania - news, Kultura i sztuka, News, Polska - news Listopad 30, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.