Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Roundabout Baltic {plus Iceland} – wystawa
Posted by

Roundabout Baltic {plus Iceland} – wystawa

Otwarcie wystawy współczesnego wzornictwa „Roundabout Baltic {plus Iceland}”

Wernisaż wystawy designu pt. „Roundabout Baltic {plus Iceland}”, który odbył się w ostatnią niedzielę, 12 marca o godz. 14:00 w Nordic House. Mieliśmy okazję zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką wzornictwa i szeroko pojętego designu w ostatnią niedzielę o godz. 14:00 do Nordic House, gdzie odbyło się otwarcie wystawy Roundabout Baltic, prezentującej obiekty pochodzące z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Finlandii, Danii i Niemiec. Więcej informacji na temat wydarzenia uzyskają Państwo na stronie internetowej ośrodka Nordic House oraz w programie wydarzenia.

„Międzynarodowa wystawa Roundabout Baltic {plus Iceland} prezentuje dorobek polskich projektantów w kontekście kulturowym obszaru Morza Bałtyckiego. Wystawa współorganizowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Instytut Adama Mickiewicza oraz The Nordic House została zaprezentowana w trakcie DesignMarch w Islandii. Wystawa, pokazywana dotąd w Szwecji, Estonii i na Litwie, cieszy się ogromną popularnością; dotychczas obejrzało ją ponad 60 000 osób.

Roundabout Baltic {plus Iceland} jest wizualną narracją o podobieństwach i różnicach, rodzajem emocjonalnego pejzażu zbudowanego z przedmiotów codziennego użytku. Wybrane przez kuratorkę obiekty poprzez swoją formę lub strukturę są silnie zakorzenione nie tylko w tradycji materialnej i rzemiosłach charakterystycznych dla regionu, lecz w sposób widoczny związane z otoczeniem, wpisane w wizualną charakterystykę regionu.”

Wernisaż odbył się przy wsparciu Ambasady RP w Reykjaviku.

 

Źródło: Ambasada RP w Reykjaviku (reykjavik.msz.gov.pl)
Fot: reykjavik.msz.gov.pl

2 0 750 15 marca, 2017 Kultura i sztuka, News, Polska - news 15 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.