Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

Samochodem przez Europę – pomysły na ciekawy urlop
Posted by

Samochodem przez Europę – pomysły na ciekawy urlop

Podróżować można na różne sposoby, samolotem, pociągiem czy autokarem. Jednak samochód daje Ci poczucie niezależności. Możesz jechać gdzie chcesz, zatrzymać się kiedy chcesz i wyruszyć dalej kiedy przyjdzie Ci ochota. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę autem? Jakie miejsca zobaczyć? Oto kilka naszych propozycji.

Zanim wyrusz w podróż

Niezależnie czy wybierasz się na krótki wypad, czy też planujesz dłuższą wycieczkę warto się do tego odpowiednio przygotować. Zacznij od określenia celu podróży i miejsc, które chcesz zobaczyć po drodze, ustal najlepszą trasę i opłaty jakie będziesz musiał dokonać za przejazd. Warto również sprawdzić czas jaki jest Ci potrzebny na dotarcie do celu. Jeśli trasa okaże się zbyt długa, należy pomyśleć o odpowiednim noclegu. Najlepsze są do tego celu hostele, niedrogie miejscówki, gdzie można odpocząć, przespać się i zjeść śniadanie. Dobrym pomysłem jest wybranie sobie wcześniej miejsce, w którym będziesz chciał się zatrzymać i zarezerwować pokój.

Nie możesz również zapomnieć o ubezpieczeniu. Stłuczka, awaria czy kradzież samochodu mogą się się zdarzyć każdemu a bez odpowiedniej polisy może Cię to wiele kosztować. W artykule „Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!” dowiesz się więcej na ten temat.

samochodem-przez-europe-3

Wypad na długi weekend

Wybierając cel podróży na 3-4 dniowy weekend pamiętaj by nie był za bardzo oddalony, abyś nie spędził większości czasu za kierownica samochodu a mecząca podróż nie zniszczyła całej radość z wypoczynku. Dlatego ustal miejsce, które nie będzie dalej niż kilka godzin jazdy. Może być to pełna tajemnic Praga, klasyczny Wiedeń czy też malownicza Bratysława. Jeśli te miejsca są już Ci znane warto skierować się do mniej popularnych turystycznie miasteczek ale również ciekawych i zachwycających swymi zabytkami. W słowackich Koszycach obejrzysz średniowieczne i renesansowe kamieniczki. Karlowe Wary, będące najsłynniejszym uzdrowiskiem w Czechach zaskoczą Cię świeżym górskim powietrzem i architektura z z XVIII i XIX wieku. Zaś wszyscy miłośnicy białego szaleństwa i górskich wycieczek znajdą coś dla siebie w Słowacji, Czechach czy Austrii.

samochodem-przez-europe-2

Podróż prze Europę – pomysł na urlop

Jeśli nie lubisz nudy oraz spędzania czasu zbyt długo w jednym miejscu to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z dłuższego urlopu możesz zwiedzić różne miasta i kraje Europejskie. Zależnie jaki kierunek wybierzesz i co Cię interesuje masz wiele miejsc do wyboru.

Jeśli interesują Cię kraje skandynawskie możesz się wybrać w ciekawą podróż przez Niemcy, Danię, Szwecję do Oslo w Norwegii. Po drodze warto zwiedzić takie miasta jak Lubeka, Kopenhaga, Malmo, Goteborg na stolicy Norwegii kończąc.

Miłośników sztuki zainteresuje na pewno wyprawa na południe, przez Austrię do Włoch. Wybierając się na taką wycieczką, warto obejrzeć Wenecję, Bolonię, Florencję i dalej na południu, Rzym i Neapol. W każdym mieście znajdziesz wspaniałą architekturę, zabytki i oczywiście wspaniałe, włoskie jedzenie..

Najdłuższa wycieczka to podróż na zachód przez Niemcy, Francję aż do Hiszpanii i Portugalii. Jeśli chcesz udać się do tych krajów na pewno warto odwiedzić Frankfurt nas Menem, Lukseburg, Paryż, Tuluzę czy Barcelonę.

Pamiętaj, że planując taki wyjazd trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Fot: kioskpolis.pl

2 0 2888 02 lutego, 2019 News, Turystyka 2 lutego, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.