Skandynawia Do Poznania - relacja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Skandynawia Do Poznania – relacja
Posted by

Skandynawia Do Poznania – relacja

Skandynawia Do Poznania – wyjątkowy piknik rodzinny

W niedzielę, 8 czerwca, nad poznańską Maltą odbył się wyjątkowy piknik rodzinny – Skandynawia do Poznania. Uczestnicy mogli zobaczyć Wikingów i ich wioskę, wziąć udział w warsztatach z klockami Lego, rodzinnym pleceniu wianków i wielu innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów  i sponsorów.

Celem imprezy było przybliżenie poznaniakom kultury i tradycji krajów skandynawskich, a także zachęcenie do dbania o zdrowie i zwiększenia aktywności sportowej. Jedną z większych atrakcji było plecenie kwiatowych wianków, które stanowią tradycyjny element szwedzkiego święta, Midsommar.  Na małych amatorów dobrego smaku czekały warsztaty kulinarne, podczas, których odkrywali tajniki „Zdrowych Przekąsek”. Dla zachowania równowagi, po kulinarnym szaleństwie można było przyłączyć się do zajęć nordic walking, fitness,  warsztatów tanecznych, zabaw piłkarskich lub wziąć udział w rodzinnych podchodach Tipspromenad, w których główną nagrodą był 4-osobowy rejs promem Unity Line – relacjonują organizatorzy.

Odwiedzający mieli okazję zobaczyć jak żyli Wikingowie, przymierzyć ich stroje, wziąć udział w bojach oraz posłuchać czytanych przez nich baśni o dzielnych rycerzach, księżniczkach i smokach – dodają.

W programie imprezy nie zabrakło atrakcji związanych z podróżami, zdrowym trybem życia i ekologią, które stanowią ważny element życia Skandynawów. Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w warsztatach i konkursach z zakresu dbania o środowisko, które przygotowała firma Stena Recycling, najciekawszych regionach turystycznych naszych zamorskich sąsiadów opowiadali przedstawiciele Unity Line i Fjord Line, a konsultacje z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych prowadziła na swoim stoisku szwedzka firma Oriflame. Na wszystkich piknikowiczów czekało mnóstwo konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Piękne słońce i bezchmurne niebo sprzyjało spacerom nad Maltą. Przez cały dzień teren pikniku odwiedziło ponad 10 000 osób.

Piknik Skandynawia Do Poznania jest częścią projektu Europa Do Poznania, którego autorem i pomysłodawcą jest agencja 4 way communication.

Więcej zdjęć na naszym profilu facebook.

Polecamy artykuł:

Dzień Skandynawski w Warszawie
Lekkoatletyczny Memoriał w Finlandii
Niemen mniej znany – koncert w Szwecji
Prorektor Lykke Friis o Polsce

1 0 1202 02 lipca, 2014 Kultura i sztuka, News, Zdrowie Lipiec 2, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.