Spotkanie Witolda Waszczykowskiego z szefem dyplomacji Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Spotkanie Witolda Waszczykowskiego z szefem dyplomacji Finlandii
Posted by

Spotkanie Witolda Waszczykowskiego z szefem dyplomacji Finlandii

Szczyt NATO w Warszawie – spotkania ministra Witolda Waszczykowskiego z szefami dyplomacji Stanów Zjednoczonych, Finlandii oraz Jordanii

Sankcje przeciwko Rosji w związku z konfliktem na Ukrainie były jednym z tematów spotkania szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, na marginesie szczytu NATO – poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Minister Waszczykowski rozmawiał także z ministrami spraw zagranicznych: Finlandii Timo Soinim oraz Jordanii Nasserem Judehem – poinformował Sobczak.

Według niego przedmiotem dyskusji Waszczykowskiego z Kerrym była „współpraca dwustronna oraz współpraca sojusznicza w ramach NATO”. „Minister Waszczykowski i sekretarz Kerry rozmawiali ponadto o bezpieczeństwie w Europie Wschodniej, w tym sytuacji na Ukrainie i relacjach NATO-Rosja. Ważnym tematem spotkania była kwestia sankcji przeciwko Rosji w związku z konfliktem na Ukrainie” – mówił dyrektor biura prasowego MSZ.

Jak dodał, podczas spotkania z szefem jordańskiej dyplomacji rozmowa ministrów poświęcona była bliskowschodniemu procesowi pokojowemu oraz zaangażowaniu w walce z tzw. Państwem Islamskim. „Dyskusja poświęcona była również polskiej pomocy dla uchodźców syryjskich oraz relacjom Unii Europejskiej z państwami regionu” – mówił Sobczak.

W trakcie spotkania z ministrem Soinim dyskusja dotyczyła m.in. współpracy Finlandii z NATO oraz kwestiom bezpieczeństwa w regionie.

Dwudniowy szczyt NATO w Warszawie odbył się w dniach 8 – 9 lipca w Warszawie. Wzięło w nim udział 61 delegacji, w tym 18 prezydentów i 21 premierów. Wśród nich był prezydent USA Barack Obama. Gospodarzem szczytu był prezydent Andrzej Duda. Szczytowi przewodniczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Na szczycie, który był jednym z najważniejszych i największych szczytów NATO od lat, zapadły decyzje wzmacniające bezpieczeństwo m.in. na wschodniej flance Sojuszu.

 

Źródło: PAP, Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: S. INDRA, M. JASIULEWICZ/MSZ (kopenhaga.msz.gov.pl)

3 0 2543 13 lipca, 2016 Finlandia - news, News, Polityka, Polska - news Lipiec 13, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.