Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
System wspierania innowacyjności w Finlandii
Posted by

System wspierania innowacyjności w Finlandii

System wspierania innowacyjności w Finlandii wraz z przykładami dobrych praktyk

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu mają na celu przybliżyć polskim handlowcom i inwestorom realia gospodarcze dotyczące fińskiej innowacyjności, ułatwić podejmowanie decyzji w zakresie wzajemnej wymiany handlowej i współpracy gospodarczej.

Od kryzysu gospodarczego w latach 1992 – 1993, Finowie systematycznie dokonywali transformacji swojej gospodarki, kładąc szczególny nacisk na wiedzę oraz wysokie umiejętności swoich obywateli. Duża ilość środków kierowanych na rozwój nauki doprowadziła do powstania wielu innowacyjnych firm wykorzystujących nowoczesne technologie i najnowszą myśl naukowo-techniczną. W ten sposób powstała m.in. flagowa fińska firma NOKIA.

Innowacyjność w Finlandii obejmuje szereg praktycznych zastosowań wynikających z wiedzy i umiejętności. Dotyczy to głównie produktu, procesów technicznych i technologicznych związanych z jego wytworzeniem.

W tematykę tą wpisują się także m.in. różnego rodzaju usługi eksperckie, w tym nowe modele operacyjne firm (nowe metody pracy, organizacji i zarządzania), sieci łańcucha wartości i projekty związane z nowymi markami.

Innowacyjność oparta na wiedzy i kompetencjach ma pomóc w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej i wsparcia gospodarki narodowej dla zapewnienia krajowi dobrobytu poprzez stały wzrost gospodarczy. To także szansa rozwoju i korzyści w dziedzinie ekonomii, biznesu, kultury, zdrowia i nauk społecznych.

Obecnie Polska i Finlandia stoją przed szansą dalszego rozwoju wzajemnych relacji w dwustronnych stosunkach gospodarczych i wymianie handlowej, zwłaszcza w nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2014 – 2020.

Zapraszamy do lektury opracowania wykonanego przez WPHI w Helsinkach:

https://finland.trade.gov.pl/pl/f/download/fobject_id:287772

 

dodał: Marek Kubel-Grabau

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (finland.trade.gov.pl)
Fot: finland.trade.gov.pl

1 0 872 09 stycznia, 2017 Biznes, Finlandia - news, Nauka i badania, News 9 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.