Szwedzki gigant modowy H&M odnotowuje zysk

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Szwedzki gigant modowy H&M odnotowuje zysk
Posted by

Szwedzki gigant modowy H&M odnotowuje zysk

H&M odnotowuje wzrost zysków

 

Szwedzki gigant modowy, firma H&M, odnotowała 11% wzrost wartości zysku w II kwartale 2015 roku będącego wynikiem 20% wzrostu sprzedaży.

Od marca do maja br. firma odnotowała zysk netto o wartości 6,45 mld koron (ok. $780 mln), jednakże umocnienie się dolara w stosunku do innych walut w tym okresie podwyższyło koszty firmy i prognozuje się również wpływ na zarobki H&M w drugiej połowie roku.

W II kwartale br. silny dolar obniżył wartość marży brutto do 59,4% z 60,8% z zeszłego roku.

H&M utrzymuje, że kontrola kosztów pozostaje pod dobrym nadzorem, a wykazane zwiększone koszty firmy związane były z ekspansją koncernu na nowe rynki oraz inwestycjami w IT i sprzedaż on-line.

Na zwiększenie wartości sprzedaży, która zamknęła się na poziomie 45,87 mld. SEK wpływ miało otwarcie nowych sklepów, m. in. w stolicy Peru Limie, jak również rozpoczęcie sprzedaży on-line w Europie wschodniej.

 

Źródło: stockholm.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 692 15 lipca, 2015 Biznes, Ciekawostki, News Lipiec 15, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.