Ubezpieczenie dla lokatora

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ubezpieczenie dla lokatora
Posted by

Ubezpieczenie dla lokatora

Za ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania odpowiada jego właściciel. Natomiast lokator może i powinien ubezpieczyć własne ruchomości oraz nabyć OC najemcy i w życiu prywatnym.

W przypadku wynajmu mieszkania odpowiednie polisy powinni wykupić zarówno jego właściciel, jak i najemca. Ten pierwszy ubezpiecza mury, ruchomości oraz elementy stałe znajdujące się w mieszkaniu, lokator natomiast – swoje własne przedmioty, z którymi się wprowadza: komputer, telewizor, książki, płyty, odzież itp. Rzeczy tych ubezpieczenie mieszkania wykupione przez jego właściciela nie obejmuje – mówi serwisowi infoWire.pl rzecznik prasowy Proama Justyna Szafraniec. Jeśli więc ruchomości najemcy np. spłoną w czasie pożaru, a nie wykupił on polisy, nie będzie mu przysługiwało odszkodowanie.

„Lokator może również wykupić OC w życiu prywatnym, które będzie chroniło go przed konsekwencjami finansowymi za szkody, które wyrządził osobom trzecim” – informuje ekspertka. Dzięki temu ubezpieczeniu, gdy nieumyślnie zalejemy sąsiada z dołu, nie będziemy musieli samodzielnie pokrywać kosztów naprawy jego lokalu. Jeśli boimy się, że w przypadku takiego zdarzenia zniszczymy także wynajmowane przez nas mieszkanie albo znajdujące się w nim ruchomości należące do właściciela, powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie ochrony również o OC najemcy. Uchroni nas ono przed poniesieniem kosztów w przypadku wyrządzenia ewentualnych szkód.

Obowiązki właściciela i lokatora związane z ubezpieczeniem mieszkania można zawrzeć w umowie najmu. Pozwala to uniknąć wszelkich wątpliwości i nieporozumień. Stanowi to dobrą praktykę również w przypadku, gdy wynajmujemy mieszkanie od osoby, której ufamy i z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni – twierdzi Justyna Szafraniec.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

3 0 826 29 grudnia, 2014 News, Zdrowie Grudzień 29, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.