Wi-Fi we flocie samolotów Finnair

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wi-Fi we flocie samolotów Finnair
Posted by

Wi-Fi we flocie samolotów Finnair

Finnair instaluje najszybsze na rynku Wi-Fi w całej krótkodystansowej flocie samolotów Airbus

(Warszawa 13.9.2016) Finnair podpisał umowę z Viasat Inc., firmą świadczącą globalne usługi szerokopasmowego dostępu do internetu i inne usługi technologiczne, w celu zainstalowania szybkiego, bezprzewodowego łącza we wszystkich Airbusach serii A320 krótkodystansowej floty w Europie. Nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów.

Instalowanie Wi-Fi w samolotach Finnaira rozpocznie się w maju 2017 roku, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2018. Dzięki łączu o szybkości 12 Mbps i więcęj, na pasażera, nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów, umożliwiając również korzystanie z coraz popularniejszej usługi streamingu filmów.

ViaSat zapewnia kompleksowe połączenia internetowe w całej flocie Finnaira i dzięki współpracy  z Eutelsat, dostarcza szybki internet satelitarny, obejmujący całą Europę.

„Nasi klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość łączenia się z siecią podczas lotów. Ulepszenie łączności na pokładach samolotów pozwala na dalszy rozwój portalu Finnaira, który ułatwi klientom przeglądanie wiadomości, korzystanie z rozrywki czy robienie zakupów z własnych urządzeń mobilnych”, mówi Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich. „Jesteśmy zadowoleni, że współpracujemy z ViaSat przy tym projekcie, ponieważ będziemy mogli zapewnić naszym klientom najlepsze połączenie Wi-Fi z dostępnych obecnie na rynku.”

„Finnair to linia lotnicza, która patrzy daleko w przyszłość i jest ceniona na całym świecie za wysoką jakość obsługi klientów”, mówi Don Buchman, wiceprezes i menedżer działu informacji handlowej w ViaSat. „Dzięki systemowi Wi-Fi od ViaSat, aktywowanemu na pokładach samolotów w całej Europie przez Eutelsat, Finnair może świadczyć lepszą jakość usług swoim klientom, dając im swobodę w używaniu własnych urządzeń przy korzystaniu z usług internetowych w nowy sposób – od udoskonalonych zakupów on-line po niestandardową ofertę rozrywkową.”

W lipcu zeszłego roku Finnair ogłosił, że do maja 2017 roku, cała długodystansowa flota Airbus A330 zostanie zmodernizowana dzięki łączności Wi-Fi. Przewoźnik aktualnie obsługuje sześć Airbusów A350 XWB, które oferują pasażerom bezprzewodowe połączenie, a linia lotnicza czeka na przejęcie, kolejnych pięciu Airbusów A350 do końca przyszłego roku.

Zarówno w samolotach długodystansowej jak i krótkodystansowej floty zaplanowano zainstalowanie łącza internetowego do czerwca 2018 roku, co umożliwi pasażerom tranzytowym połączenie z Wi-Fi na ponad tysiącu trasach Finnaira. Dodatkowo, otworzono niedawno dla Finnaira strefę zasięgu Wi-Fi nad przestrzenią powietrzną Chin, po jej uprzednim zamknięciu ze względu na ograniczenia nałożone przez władze.

Bezprzewodowy dostęp do internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum, oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić czasowy dostęp do Internetu liczony na godziny lub na cały czas trwania lotu.

Więcej informacji:
Finnair Media Desk, +358 9 818 4020, comms(a)finnair.com
www.finnair.com, www.finnairgroup.com
www.twitter.com/Finnair
www.facebook.com/finnair
www.instagram.com/feelfinnair
www.youtube.com/finnair
Baza zdjęć: gallery.finnair.com
Blog Finnaira: blogs.finnair.com

O Finnair

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad dziewięć milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 17 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa Finnair jest pierwszą europejską linią lotniczą, z ekologicznym Airbusem A350 XWB nowej generacji w swojej flocie oraz pierwszą linią lotniczą wymienioną w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako najwyżej oceniany nordycki przewoźnik, odznaczony 4 gwiadkami w rankingu Skytrax, Finnair od siedmiu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i komfortu pasażerów.

O ViaSat

ViaSat, Inc. (NASDAQ: VSAT) utrzymuje świat w stałej łączności. Jako usługodawca globalnych połączeń szerokopasmowych i firma technologiczna, ViaSat gwarantuje konsumentom, przedsiębiorstwom, władzom państwowym i wojsku możliwość połączenia – wszędzie – zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Dzięki innowacyjnym projektom systemów satelitarnych o najwyższej rozdzielczości, bezpiecznej infrastruktury naziemnej i technologii terminali połączonych w międzynarodowej sieci bezprzewodowego Wi-Fi, ViaSat dostarcza najlepszą, osiągalną sieć, która rozszerza zasięg i dostępność usług szerokopasmowego internetu na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź:  www.viasat.com lub śledź nas na: Facebook, Twitter, LinkedIn  i   YouTube.

 

Fot: conferopr.com

4 0 1132 14 września, 2016 Finlandia - news, News, Turystyka Wrzesień 14, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.