Wsparcie rodaków powracających do Polski

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wsparcie rodaków powracających do Polski
Posted by

Wsparcie rodaków powracających do Polski

Wsparcie rodaków powracających do Polski – Polacy wracający z zagranicy

Jakie trudności mogą czekać Polaków po powrocie i jak sobie z nimi radzić? Jak się odnaleźć na polskim rynku pracy? Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą? Osoby, które zamierzają powrócić do kraju po okresie pracy za granicą, mogą skorzystać z pomocy pracowników serwisu internetowego Powroty.

Serwis Powroty (www.powroty.zielonalinia.gov.pl) to integralny element Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia „Zielona Linia”. Jest on rzetelnym i użytecznym narzędziem informacji skierowanej do osób planujących powrót do Polski z emigracji zarobkowej.

Zamieszczone w nim porady dotyczą wszelkich praktycznych i formalnych trudności, które można napotkać przy przenosinach do Polski.

W ramach działu Powroty wyodrębnione zostały następujące podstrony:

a) Powrotnik – baza wiedzy o formalnościach przed i po powrocie do kraju, działalności gospodarczej, podatkach, finansach osobistych, rodzinie, zdrowiu, świadczeniach społecznych itp.;

b) Regiony – informacje o lokalnych i regionalnych inicjatywach skierowanych do osób powracających z emigracji, nowych inwestycjach oraz możliwościach rozwoju kariery zawodowej;

c) Pomoc ekspertów – możliwość zadania pytań zespołowi ekspertów. Odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania są zamieszczane w zakładce pytania i odpowiedzi.

W serwisie powroty.zielonalinia.gov.pl osoby powracające z pracy za granicą mogą znaleźć pakiet podstawowych informacji, związanych z praktycznymi aspektami rejestracji w urzędzie pracy oraz formalnościami dotyczącymi prawa do zasiłku lub jego transferu z zagranicy. Miesięcznie serwis jest odwiedzany przez ponad 65 tys. użytkowników z różnych krajów, spośród których najwięcej osób pochodzi z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii i USA. Uzupełnieniem serwisu jest profil facebookowy (https://www.facebook.com/Powroty.gov).

Merytoryczne wsparcie e-mailowe

Olbrzymim wsparciem serwisu Powroty jest praca konsultantów Zielonej Linii, którzy na dodatkowe pytania dotyczące procedur powrotu do kraju odpowiadają telefonicznie oraz e- mailowo, pod adresem: zadaj.pytanie@zielonalinia.gov.pl. W ciągu miesiąca jest zadawanych średnio 100 pytań e-mailowych. Internauci najczęściej pytają o warunki uzyskania i dostęp do świadczeń, działalność gospodarczą, niezbędne formalności, jakie należy wykonać po powrocie do Polski, w tym związane z przeprowadzką.

Niezaprzeczalną wartością serwisu Powroty jest regularnie aktualizowana zawartość merytoryczna.

Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać także z zasobów informacyjnych serwisu Zielonej Linii, gdzie jest dostępnych wiele przydanych informacji odnośnie sytuacji na polskim rynku pracy, w tym: warunków uzyskania zasiłku i innych świadczeń dla osób bezrobotnych w Polsce, środków na założenie własnej firmy, przydatnych informacji związanych z poszukiwaniem pracy w Polsce. Do dyspozycji użytkowników są także wyszukiwarki ofert pracy i szkoleń oraz specjalne usługi, jak. np. Fabryka CV oraz autoposzukiwacz ofert pracy, szkoleń oraz przydatnych wydarzeń w regionie, z działalnością urzędów pracy.

Nadzór nad działalnością Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia prowadzi

Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy, tj. jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra właściwego do spraw pracy.

Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia)

1 0 917 15 października, 2014 News, Praca Październik 15, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.