Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wycieczki do krajów skandynawskich z Polski – najlepsze oferty!
Posted by

Wycieczki do krajów skandynawskich z Polski – najlepsze oferty!

Wakacje na północy są nie tylko niezapomnianą przygodą, ale też jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Przedstawiamy 5 najlepszych pomysłów wakacyjnych wojaży na północ Europy!

dania

Dania

Dania jest magiczna! Nie mogłoby być inaczej, bo to właśnie tutaj urodził się Hans Christian Andersen, obok braci Grimm największy bajkopisarz wszech czasów, twórca Małej syrenki, Calineczki czy Dziewczynki z zapałkami. Ale Dania to także nieustraszeni Wikingowie, piękne widoki i przyjaźni mieszkańcy. Koniecznie należy zobaczyć malowniczą stolicę kraju – Kopenhagę. Poza mnóstwem atrakcji turystycznych (polecamy m.in. Copenhegen Opera House, Pałac Christiansborg i Kościół Zbawiciela) stolica Danii to także mnóstwo pięknych, malowniczych ogrodów.

Jedną z największych atrakcji Danii jest Legoland – to przecież tutaj w latach 30. XX wieku założono fabrykę produkującą najsłynniejsze klocki świata. W tym miejscu świetnie bawią się nie tylko dzieci, warto więc przeżyć niesamowitą przygodę i wybrać się do tego słynnego parku rozrywki – wycieczki znajdziemy na przykład na www.itaka.pl.

islandia

Islandia

Jeśli jesteś miłośnikiem nieskażonej przyrody i chcesz zaczerpnąć naprawdę świeżego powietrza – Islandia to kierunek dla Ciebie. Uwaga – od nadmiaru piękna i czystego powietrza może się wręcz zakręcić w głowie! Islandia to bajeczne fiordy, zapierające dech w piersiach wodospady, piękne jeziora i zatoki, monumentalne lodowce, a w tym wszystkim gorące źródła i tajemnicze gejzery. Nic dziwnego, że kraj jest opisywany jako kraina lodu i ognia. Dla chcących odpocząć polecamy Bule Lagoon, cztli Błękitną Lagunę, jeden z największych leczniczych ośrodków SPA na świecie z geotermalnymi basenami. Oczywiście warto również zwiedzić stolicę kraju, Reykjavik, pełen zabytków architektonicznych jak Harpa – budynek opery. Koniecznie należy zobaczyć także Stare Miasto z kościołem Domkirja, słynnym hotelem art deco Burg i gmachem Parlamentu, a także leżący na wzgórzu budynek Perlan, gdzie organizowane są targi rzemiosła i sztuki.

norwegia

Norwegia

Pełen malowniczych fiordów kraj Wikingów to jeden z najpiękniejszych widoków Europy. Kto choć raz odwiedzi Norwegię, będzie chciał nieustannie wracać w to miejsce pełne spokoju i naturalnego piękna. Polecamy koniecznie odwiedzić Bergen, miasteczko, które nie bez powodu zawierają prawie wszystkie oferty wycieczek do Norwegii – to tam znajduje się Tyskebryggen, czyli szereg malowniczych hanzeatyckich budynków handlowych będących na liście światowego dziedzictwa UNESCO.Warto również wybrać się na wyprawę Drogą Trolli, która składa się z 11 serpentyn o średnim nachyleniu 9%, a na jej początku zobaczymy jedyny w swoim rodzaju znak, ostrzegający nas przed trollami! Oczywiście nie sposób ominąć na wyjeździe również Oslo, gdzie wśród wielu atrakcji warto wspomnieć o zamku królewskim, ratuszu, gdzie corocznie wręcza się nagrodę Nobla czy twierdzy Akershus, pełnej militarnych muzeów. Będąc w Oslo warto również przejść się malowniczą promenadą na Akker brygge.

finlandia

Finlandia

Malownicza Kraina Tysiąca Jezior to ojczyzna słynnych Muminków (polecamy Park Muminków w Naantali) a także świętego Mikołaja, którego możemy odwiedzić w jego wiosce w Laponii – jeśli będziemy mieć szczęście, od stycznia do kwietnia możemy trafić na jedno z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych: zorzę polarną. Oczywiście nie sposób pominąć Helsinek, gdzie trzeba zobaczyć Pałac Prezydencki, Wielką Cerkiew Świętego Mikołaja i Sobór Uspieński zbudowany w stylu rosyjskiego Bizancjum. Dla fanów sportów zimowych koniecznie polecamy Lahti, słynny kurort gdzie Adam Małysz zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata. Koniecznie polecamy także jeden z wielu parków przyrodniczych, gdzie możemy podziwiać m.in. renifery, a także wizytę w słynnej fińskiej saunie.To po prostu trzeba przeżyć samemu!

szwecja

Szwecja

Kraj będący rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku – tutaj możemy uprawiać kajakarstwo, narciarstwo, jazdę konną czy górskie wędrówki. Bardzo popularne jest także jeżdżenie na rowerze oraz wędkarstwo. Ale nie tylko zwolennicy sportów będą zachwyceni – Szwecja to jeden z najczystszych krajów Europy, pełen zielonych lasów, granatowych jezior i wspaniałych krajobrazów. Sama stolica kraju, Sztokholm, zachwyca wszystkich turystów. To zbudowane na 14 wyspach miasto jest pełne atrakcji turystycznych, jak zamek Kungliga Slottet, czyli królewska siedziba. Koniecznie należy się również przejść po sztokholmskiej starówce, a po drodze wstąpić do jednej z licznych kawiarni lub restauracji, z których słynie miasto. Do największych atrakcji Szwecji należą też liczne kopalnie, miasto Uppsala o średniowiecznej zabudowie, magiczna wyspa wikingów Gotlandia, a dla odważnych – nocleg w lodowym hotelu.

Nie możesz się zdecydować do którego z krajów pojechać? Wcale się nie dziwimy, Skandynawia jest niesamowita! Dla takich osób jak Ty Biuro Podróży ITAKA stworzyło specjalną wycieczkę „O północy na północy” – ośmiodniowy wyjazd do Norwegii, Finlandii i Szwecji. Jeśli fascynuje Cię dziewicza przyroda północy, chciałbyś nakarmić renifery, zobaczyć Lofoty i zrekonstruowane wioski koczowników Północy – ta propozycja będzie idealna. Dodatkowo warto wspomnieć o jednej z największych atrakcji wyjazdu – wizycie w wiosce Świętego Mikołaja!

 

Fot: itaka.pl

4 0 1375 30 grudnia, 2016 News, Turystyka 30 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.